Wpis z mikrobloga

Co powinno się kupić jeśli chce się o siebie porządnie zabrać? Jakie kosmetyki, sprzęty, gadżety czy suple są warte używania? A może jakieś zabiegi czy coś? Na badania krwi już się zapisałam, z takich podstawowych supli od kilku dni biorę magnez i wit D3+K2, używam kremu spf każdego dnia rano. Coś jeszcze? Wzięło mnie na chęć zadbania o siebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#zdrowie #uroda #rozowepaski
  • 13
@feainewedd_: z suplementacją też nie przesadzaj. W magnezie pewne masz wit. b6, którą da się przedawkowć, bo jest ładowana do wszystkiego (nawet w części soków z witaminami ją masz), wit. D i K kontroluj poziom, bo one są rozpuszczalne w tłuszczach i ich nadmiaru nie wypłuczesz z moczem tak łatwo.
@moll: magnezu godzinami szukałam takiego bez b6 i w formie cytrynianu a poziomy D i K właśnie próbuję jako tako kontrolować. Ostatnio miałam badania w czerwcu ale jako że było lato to przestałam suplementów i w sumie olałam suplementację aż do stycznia. Znów zrobię badanie w marcu po tych mniej więcej 3 miesiącach suplementacji.
@feainewedd_: na mnie dziwnie patrzą w aptece jak mi takiego magnezu mają szukać dla niebieskiego (udało mu się przedawkowć B6), ale jest takich kilka na rynku na szczęście.
No to super, że jesteś świadoma i sprawdzasz.

Jeśli masz mało ryb w diecie, to kwasy omega warto brać dodatkowo
@feainewedd_: Dieta I aktywnosc fizyczna czyli dużo czerwonego mięsa i minimum a najlepiej zero przetworzonego syfu, ziaren czy innego pożywienia dla ptactwa. Do tego siłownia, trening siłowy - ciężary - nie martw się nie będziesz wyglądać jak kulturystyka ale zdrowo i jędrnie. Suplementy to D3, magnez, cynk.