Wpis z mikrobloga

sytuacja na rynku nieruchów premium w Łodzi (100% autentyk, spokojnie to nie historia o lokacie bankowej):

ogłoszenie 2 dni temu:
"Cena 2,200.000 PLN, dla zdecydowanego kupca cena do negocjacji." (piszę z pamięci bo nie ma już w cache)

ogłoszenie dzisiaj (xD):
"Ze względu na duże zainteresowanie nieruchomością cena 2,200.000 PLN jest kwotą wyjściową do dalszego ofertowania."

dużo powodzonka dla mnie XD

#nieruchomosci
  • 27
@affairz: dzisiaj się urodziłeś? Nie wiem jaki jest stan tej nieruchomości i gdzie dokładnie leży, ale jeśli to wysoki standard w centrum miasta to na spadki nie ma co liczyć i na takich nieruchomościach wciąż jest i będzie ruch, bo ludzie z kasą są (tylko nie każdego celem życia jest kupić 10 kurników po 200k). Tym bardziej, że Łódź to nie jest zadupie tylko miasto TOP 5 pod względem ilości ludności.
@majkel88: podobno duże metraże miały tanieć ( ͡° ͜ʖ ͡°) małe nie tanieją, duże nie tanieją, będą taniały średnie ale zgodnie z ostatnią analizą czy staniały dowiemy się jak obniżą stopy i ruszy kredyt z powrotem bo w tej chwili w ogóle nikt nie kupuje średnich tylko wszyscy kupują kawalerki inwestycyjnie i ogromne metraże premium i dlatego NBP od roku raportuje stały wzrost cen. tak to w
@affairz:

Nie wiem jak interpretujesz srednie metraze ale ja sledze 3 pokojowe w Warszawie, rynek wtorny, nowe budownictwo, z garazem,>60m2 i takie mieszkania wgl nie ida. Te same ogloszenia wisza od 4-6 czasem 8 miesiecy. Ogloszenia juz znam na pamiec, nowe wpadaja baaardzo rzadko. Takie mieszkanie w Warszawie to koszt od 600k ( Bialoleka,Ursus, dzielnice blizej centrum od 700k ) i jak widac taka kwota juz jest zaporowa, chyba ze wszyscy
@Sibu: pewnie pójdą dopiero jak znowu Glapcio & spółka st00pki na 0,1% ustawią ( ͡° ͜ʖ ͡°)
albo znajdzie się jakiś polski szejk z gotówką
@affairz: Ja obserwuję z ciekawości mieszkanie 104m2 w Poznaniu w mojej okolicy, żadna miejscówka premium. Wystartowali od 925k prywatnie, później przejęła agencja i cena skoczyła do 975k. Jak rząd wprowadził wakacje kredytowe 1,1mln i teraz po nowym roku 1,19mln, choć w opisie jest jeszcze stara cena ( ͡° ͜ʖ ͡°)