Wpis z mikrobloga

Drogie Mireczki - mam pewien dość nietypowy problem. Przez ostatnie dwa lata miałem dość nietypowy czas pracy i rozkład dnia. Kończyłem pracę ok. 2.00, a wstawałem ok. 11.00-12.00. Doprowadziło to do sytuacji, w której mój zegar biologiczny dostosował się do "nowych" godzin

Chciałbym jednak "wyregulować" swój zegar biologiczny - kłaść się spać ok. 0.00-0.30 i wstawać ok. 7.00-7.30. Próbowałem poprzez wczesne nastawianie budzika, ale nie do końca działało (freelancer, nie mam "obowiązku" być w biurze o jakiejś godzinie). Czy znacie jakieś inne metody takiego "resetu" (interesują mnie zarówno lifehacki i tricki psychologiczne, jak i ewentualne użycie legalnych środków typu melatonina)?

#bezsennosc #zegarbiologiczny #pracbaza
  • 5
  • Odpowiedz
@Basileus: Poszukaj sobie o normowaniu zegara biologicznego poprzez 16 godzinny (?) post. I nie, to nie te głodówki modne w ostatnich czasach, tylko jakieś badania się zaczęły przebijać, czytałem o tym i wyglądało całkiem wiarygodnie.
  • Odpowiedz
@Basileus: to ci Gienek napisal powyzej, powoli przestawiac po 30/40 minut, nie uzywac telefonu minimum godzine przed zasnieciem, to zadna melatonina nie bedzie potrzebna, do wyra godzine wczesniej i ksiazke czytac, no i z 2/3 tygodnie ogarniesz
  • Odpowiedz
  • 0
@ptakov23: Bardzo dziękuję za rady. Pomogły ;) Dodałem jeszcze jedną rzecz - kupiłem sobie smart-żarówki i programuję je tak, by zaczynały świecić jasnym światłem dziennym około 30 minut przed godziną pobudki. Znacznie lepiej się wstaje, bo organizm dostaje sygnał, że jest już dzień.
  • Odpowiedz