Wpis z mikrobloga

Czego mógłbym się jeszcze nauczyć, żeby dostać gdzieś robote na etat?

Na ten moment potrafię klepać kod strony od zera na WordPressie z ACF. Potrafię zaprojektować w Adobe XD, ale zazwyczaj wolę, jak ktoś ma gotowy projekt.

W portfolio mam 4 strony robione po kosztach. Trener personalny, przychodnia, pośrednik nieruchomości i małe poprawki na stronie fryzjerki xD

Liczyłem, że łapiąc jakieś doświadczenie komercyjne uda się gdzieś zaczepić w agencji, no ale albo tych ofert nie ma, albo jeśli już jakimś cudem są, to po wysłaniu CV nie dostaje żadnej odpowiedzi.

Szukanie na własną rękę też mija się z celem, bo ludzie od Elementora wygrywają czasowo i cenowo.

Gdyby mógł ktoś doradzić, bez złośliwości, w którym kierunku pójść? Czy to co umiem przyda się, czy trzeba zaczynać od zera w czymś innym? Z góry dzięki!

#praca #pracait #it #wordpress #javascript #php #html #css #webdev #webdesign
  • 13
  • Odpowiedz
@kortr: Daj ogłoszenie w portalach gdzie pracodawcy mogą szukać pracowników. I też tam gdzie ogłaszają się freelancerzy, i dodaj info że jesteś otwarty na pracę na etacie.
  • Odpowiedz
bo ludzie od Elementora wygrywają czasowo i cenowo.

Gdyby mógł ktoś doradzić, bez złośliwości, w którym kierunku pójść?


@kortr: to drugie jest odpowiedzią na to pierwsze. Nie walcz z rynkiem jeśłi nie masz możłiwości(siły, kasy) kreowania go. Jesteś w stanie przesiąść się na elementora? Druga sprawa że jakiś język JS-pochodny zawsze da ci bonus na rynku.
  • Odpowiedz
@damianooo8: Masz jakieś konkretne na myśli?
@unified_observer: Masz racje. Po tym jak rynek mnie zweryfikował myślałem nad tym, ale waham się, bo jeśli wyłapie dwie, może trzy strony na miesiąc w cenie 500 za każdą, to przecież to też żaden interes. Bardziej jako dorobienie sobie do czegoś, a nie podstawowe źródło dochodu.
  • Odpowiedz
@kortr: Różne są opcje.
Możesz iść w Elementory i klepać stronki dla jakichś małych firm na własną rękę. Przy czym za takie strony nie bierze się 500zł. Kiedyś za stronki na gotowcach/page builderach brałem w okolicy 800-1200zł, ale jak dowiedziałem się że konkurencja za to samo bierze 3000, to też tyle zacząłem brać.
Możesz uderzyć w jakiegoś Reacta, z tym już szybko znajdziesz pracę w WP.
  • Odpowiedz
@kortr:

bo ludzie od Elementora wygrywają czasowo i cenowo


Jak w kazdej branzy, zawsze mnie to smieszy jak ludzie placza, ze strony z szablonu czy na page builderach to gowno ktorego nikt nie chce a potem sie okazuje, ze wyglada ok, jest ok a czasowo i finansowo wychodzi kilka razy taniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@testinkow: Ile czasu Ci schodzi na tych gotowcach/page builderach i jak bardzo są to rozbudowane strony? Łatwo złapać klienta?
Ale przyznam, że robiąc research to za 3k nic nie widziałem z Elementora. Ciekawe.
@LJBW603: I ja w tym cytowanym fragmencie płacze? xD
  • Odpowiedz
@LJBW603: Bo to jest ból dupy ludzi, którzy nie potrafią się cenić. Jak kilka firm w okolicy trzepie stronki na gotowcach za 3000 zł a czasem i 5000 zł, to dlaczego ja mam to robić za 1000zł. A jak klientowi powiem że za stronę pod projekt na autorskim motywie minimum 10 000zł to woli iść do takiego co mu w elementorze wyklika za 1/3 tego. Fajnie by było jakby każda strona
  • Odpowiedz
@kortr: Motyw się nazywa Betheme. Musisz sobie sam sprawdzić jak to działa i czy Ci odpowiada. Bardzo rzadko już z niego korzystam bo poszedłem we wcześniej wspomniane kodzenie swoich motywów, ale ten mam na wszelki wypadek jak trafi się czasami mniejszy klient lokalny.
Betheme ma swój builder, wiem że od jakiegoś czasu używają Elementora i nowe prebuildy są stawiane z jego pomocą. Jeśli chodzi o kodzenie dodatków to zdarzało się, ale
  • Odpowiedz