Wpis z mikrobloga

Witam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam pytanie mam w książce tekst, który trzeba uzupełnić Present Perfect, Present Perfect Continuous lub Past simple.

Przepiszę tutaj tekst z książki z dobrymi odpowiedziami i w nawiasie moje pytania, chyba tak będzie najbardziej zrozumiale.

Bob has been playing (czemu nie może być has played, skoro nadal gra?) tennis since he was 5 years old.
Recently he has won (tutaj rozumiem, określenie recently) two important tournaments.
He has always wanted (czemu tutaj jest present perfect?) to be a tennis player and he has been practising (czemu tutaj nie może być has practised, skoro nadal to robi?) every day.
He has never missed (nie opuścił do dzisiaj więć Present Perfect) a training session.
Look he has just returned (rozumiem, określenie just) from his training.
He's exhausted because he has been playing (rozumiem, czynność dopiero się zakończyła, efekty widoczne w teraźniejszości) with his coach for three hours.

Robiłem różne zadania na określanie czasów i miałem około 70%, a ten tekst jakoś trudno.

Wrzucę też drugi tekst o Amandzie

Amanda is my mum's best friend. She worked (past simple, czynność przeszła zakończona) as a model for almost 10 years. Now she is a modelling agent and travels a lot. She often moves from one place to another.

She has lived (czemu nie może być lived?) in a couple of different places in her life.
She has been living (nadal trwa ta czynność) in New York for some time now.
Amanda has just returned (just określenie present perfect) home after almost 10 hurs of work.
She has been doing (tutaj jako podkreślenie, że ta czynność jest zwyczajem, nawykiem?) overtime almost everday.

Wiem, że sporo, ale już tutaj spece od angielskiego nie z takimi rzeczami sobie radzili ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pozdrówki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#naukaangielskiego
#angielski
#angielskizwykopem
  • 3
  • Odpowiedz
@Zimny-jak-lod:

Bob has been playing (czemu nie może być has played, skoro nadal gra?) tennis since he was 5 years old.

Bo nadal moze grac . Jakby bylo has played, to by znaczylo ze " raz sobie zagral"

Recently he has won (tutaj rozumiem, określenie recently) two important tournaments.

brawo

He has always wanted (czemu tutaj jest present perfect?) to be a tennis player and he has been practising (czemu tutaj
  • Odpowiedz
To tłumaczenie u góry może wprowadzać w błąd, więc poniżej krótka notatka.

Bob has been playing (czemu nie może być has played, skoro nadal gra?) tennis since he was 5 years old.


Jeśli mówisz jak długo + w dalszym ciągu coś jest prawdą, to w takich sytuacjach domyślnie używa się Perfectu+ing. Niektóre czasowniki nie biorą jednak ing, tzw. state verbs (np. want, own, believe, understand, prefer), więc zostanie sam Perfect - przykład
  • Odpowiedz