Wpis z mikrobloga

Cześć, chce się zapytać czy to nie scam, a mianowicie sytuacja wygląda tak.
Napisał do mnie gośc z irlandii, że chce kupić moto, wysłałem mu wszystkie zdjęcia etc i stwierdził, że bierze. Potrzebował numeru telefonu, żeby kurier się ze mną skontaktował i płatność przy odbiorze motocykla gotówką, pisał również, że tak kupował wiele motocykli z polski. Jakiś nowy scam, czy legit?
#ogloszenia
#motocykle
#sprzedaz
  • 50
  • Odpowiedz
@Nerax123: CR250R z 2001, ćwiara, których ogólnie w PL też za wiele nie ma
@WyjmijKija: No bardziej bylo to dziwne dla mnie, że ktoś bierze moto bez oglądania, tylko zleca transport i tyle. Ten Irlandczyk jedynie co widział to crossówke na fotach i 10 sekundowy film czy i jak silnik pracuje, stąd moja ostrożność, no ale tak czy siak firma legit, wątpie że pozwoliliby sobie scamy robić :D

zobaczymy rano,
  • Odpowiedz
Będe informował, póki co wszystko sprowadza się do tego, że legit. Dopytywałem też tej Pani co dzwoniła to płatność mam na miejscu gotówką, firma też nie wydmuszka, właściciela na fb znalazłem i na krsie również ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Soshi: A Ty wiesz, że można wyświetlić każdy numer? Dopóki TY nie zadzwonisz i nie zweryfikujesz to uja warte. Wejdź na stronę, zadzwoń na numer i zweryfikuj. Poczytaj
  • Odpowiedz
Wołam ( ͡° ͜ʖ ͡°)


A więc tak, w okolicy południa przyjechał pan z firmy transportowej, zapakowaliśmy moto i dostałem kase w gotówce (banknoty legit ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
Tak więc jeśli komuś się przytrafi sytuacja, że ktoś zza granicy będzie kupował bez oglądania po samych fotach/filmach to może być to legit kupno, ale upewnijcie się, że pieniądze dostajecie do ręki przy odbiorze
  • Odpowiedz
@PanKapusta: To prawda, być może znalazłem tego gościa na necie, ale nie jestem też w 100% pewny, w każdym razie ktoś o takim imieniu jak Pan z irlandii prowadzi sklep motocyklowy. Być może to on, kurier, który moto odebrał tez powiedział, że on już kilka motocykli tak kupował
  • Odpowiedz
@Soshi: Dzięki za zawołanie. Dla potomnych zostanie.

Wkleję pełną nazwę do indeksowania:
FORCZEK TRANS EUROPE Dariusz Forczek ( )
  • Odpowiedz