Wpis z mikrobloga

Cześć, chce się zapytać czy to nie scam, a mianowicie sytuacja wygląda tak.
Napisał do mnie gośc z irlandii, że chce kupić moto, wysłałem mu wszystkie zdjęcia etc i stwierdził, że bierze. Potrzebował numeru telefonu, żeby kurier się ze mną skontaktował i płatność przy odbiorze motocykla gotówką, pisał również, że tak kupował wiele motocykli z polski. Jakiś nowy scam, czy legit?
#ogloszenia
#motocykle
#sprzedaz
  • 50
@markhausen: Przy odbiorze mam dostać gotówkę, drugiego przypadku nawet nie biorę pod uwagę. Moto oddam jak bede miał kase w ręce, ale kwestia czy banknoty nie fejki albo #!$%@? wie, teraz różne scamy latają
@slapdash: wątpliwości są bo pierwszy raz takie coś mi się zdarza, dlatego pytam bo może ktoś miał podobną sytuację. Polacy w niemczech auta na podobnej zasadzie kupują
No ciul, najwyżej jak faktycznie będzie dawać gotówkę, to sobie podjade jeszcze do banku sprawdzić czy to na pewno nie jest jakieś gówno, którym dupe mozna sobie podetrzeć
@Soshi: zawsze możesz powiedzieć, że dokumenty i kluczyki przekażesz kurierowi dopiero po sprawdzeniu banknotów w banku, a dane typa z umowy weryfikacja na komendzie. Może przesada, ale lepiej chronić swój tyłek, niż potem żałować.
@erdetmxt: Wiesz co, tu sie sprawa troche komplikuje bo to crossówa jest, na to nie ma ani papierów ani niczego. Jeśli nawet znajomemu zostawie pod domem to moze powiedzieć, że to jego i wtedy crossówy i tak nie odzyskam
Zrobię taki myk, że jak faktycznie dostane gotówkę do łapy to powiem, żeby poczekał i podjade zweryfikować kase w banku czy nie fejki. 15 minut goscia nie zbawi, a jak zacznie miec problem to bedzie znaczyc tylko jedno :D
@Soshi: no dobrze, ale jeżeli jesteś właścicielem, to i tak musi być jakaś umowa kupna na poczet udokumentowania wzbogacenia. W umowie koniecznie musi być informacja, że pojazd nie jest zarejestrowany i nie posiada dokumentów.