Wpis z mikrobloga

Czołem perfumirki,

starzeję się i mam zmarszczki, więc dzisiaj doszedłem do wniosku, że trzeba coś z tym zrobić. Jaki krem polecicie na wysuszoną, zmęczoną skóre ze zmarszczkami dla mężczyzn?
Myślę, że mogę wydać około 100 zł, oczywiście jeśli ma to sens i nie płaci się tylko za markę. Może być też taniej.
Wstępnie znalazłem
CLINIQUE For Men Maximum Hydrator 
Nuxe Men Nuxellence Fluid Przeciwstarzeniowy
Biotherm Homme Aquapower
z tańszych 'Oréal Paris Men Expert Hydra Energetic
ale się nie znam, po prostu pogrzebałem w necie.
#perfumy
  • 19
@wujekwichura: jak już się bierzesz to najlepiej zrób to kompleksowo, czyli potrzebujesz:
-coś do mycia
-tonik
-krem pod oczy
-krem do twarzy
-można rozważyć także serum
Najważniejsze abyś dobrał kosmetyki do rodzaju skóry i aby te kosmetyki były naturalne, bez silników i innego badziewia. Nie napisze jakie dokładnie marki, aktualnie masz mega duży wybór, trzeba poszperać.
Niekoniecznie to co kupisz będzie Ci od razu pasować, czasami trzeba wypróbować ileś tam wariantów
@wujekwichura: Musisz sie zdecydowac co chcesz osiagnac, produkty ktore podales to glownie nawilzacze raczej dla mlodej wysuszonej skory, na zmarszczki musisz uzywac czegos na zmarszczki.
Z Clinique polecam ten https://www.clinique.com/product/1626/29405/mens/skin-care/moisturize-protect/clinique-for-mentm-anti-age-moisturizer
Nuxe tez zrobi robote uzywam obu naprzemiennie zalezy gdzie zlapie lepszy deal cenowy. Mozesz tez sprawdzic cos z serii Dr Irena Eris Platimun Men
@wujekwichura: Przeszedlem wszystkie skladniki aktywne w kosmetykach i powiem tyle ze najwieksze efekty daje retonol/retinal. Wygladza, zageszcza i ujedrnia skore. Sztos.
Najbardziej przebadany skladnik w kosmetologii z odnotowanymi sukcesami.
Retinol trzeba stosowac z glowa. Wprowadzac stopniowo i łączyć z innymi kosmetykami odbudowujacymi bhl zawierajace ceramidy, peptydy itp.
Do tego stosowanie spf no ale jak tego nie stosuje sie, to nic dziwnego ze skora sie starzeje szybko.
Do pelni efektow potrzebna jest
@Ktore_to_juz_konto: Tu moze byc wiele czynnikow np praca na zewnatrz, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach wieksozsc czasu, brak snu itd. Skora twarzy potrzebuje nawilzenia, wiec na pewno na start picie duzej ilosci wody pomoze ale jesli jestes < lvl40 to zapewne nie masz zmarszczek wtedy polceilbym VICHY Homme Hydra Cool+ lub Vichy Homme Hydra-Mag C. Z tanszych Loreal Men Expert Hydra Energetic Turbo Boost
@wujekwichura: W uzupelnieniu mojego posta.
Bardzo dobre opinie zbiera krem Eeny Meeny z retinalem.
Polecam zaczac od nizszego stezenia.
Krem jest na noc.
https://m.ceneo.pl/141686614#tab=spec

Na dzien mozesz cos nawilzajacego najlepiej z vit c ktora wyrownuje koloryt skory i stymuluje synteze kolagenu.
https://m.ceneo.pl/82361545#tab=spec

Pamietaj o czyms do mycia twarzy zeby nakladac kremy na czysta skore twarzy.

@Ktore_to_juz_konto z poszarzalym kolorytem skory najlepiej radzi sobie witamina c.
Krem, serum lub oba produkty z
@wujekwichura: potwierdzam - na zmarszczki istniejące oraz w ramach prewencji tylko retinol/ retinal stosowany z głowa, bi nawet stężenia dostępne w drogeriach mogą zrobić krzywdę. Poczytaj na necie. Plus coś mocno nawilżającego. Odpuść sobie cudowne kremiki z wyciągami z kwiatu paproci itp. Retinol i jego pochodne jaki jedne z bardzo nielicznych maja odoqosnionw działanie przeciwzmarszczkowe i przebudowując skore