Wpis z mikrobloga

@L3gion: No co się głupio pytasz? Stary ThinkPad, którym możesz zabić kilka osób, a później śmigać z Kali Linuxem i przy okazji zalać go monsterkiem, ale spłynie to otworami do odpływu ( ͡° ͜ʖ ͡°) I oczywiście musi mieć USB-A i VGA
@jedermann: Chodzi mi o sam port USB-C w przejściówce. Jest nad nim symbol ładowarki (Applowe oznaczenia). Właśnie sprawdziłem i nie ma możliwości transmisji danych przez ten port. Można tylko podłączyć ładowarkę, a stację dokującą można podłączyć do portu bezpośrednio w Maku.
taki który ma odpowiednią ilość wejść odpowiednich typów (między innymi)


@nocny-mirek: Ale to wina laptopa czy użytkownika który kupił ultrabook pomimo konieczności podłączania takie ilości sprzętu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@4ntymateria: stacja dokująca na thunderbolt 3/4 > podpinanie tysiąca gowien do lapka za każdym razem. Mega doceniam mając ładowarkę, 2/3x usb, 2x hdmi - każde wzięcie lapka do ręki to kwestia wypięcia jednego kabelka i elo
@coffee_addict_frv: to mnie zaskoczyłeś... mam taką samą przejściówkę jak na Twoim zdjęciu i zakładałem, że bez problemu do transferu danych wykorzystam. Ale, odkąd mam przejściówkę nie miałem okazji jej ani raz wykorzystać ;)
@shogun789: Nie potwierdzam nie zaprzeczam, ale może rozwiń wypowiedź. W czym trzymanie się USB-A miałoby mi pomóc, skoro mam aż 0 takich portów, a nie zamierzam przechodzić na inny system? Wiele rzeczy mam bezprzewodowo, ale monitory, dyski, yubikeye, DAC itp. trzeba jakoś podłączyć, więc czekam na jakiś dock TB 4 w stylu Satechi Thunderbolt 4 Slim Hub, który nie wygląda jak cegła i nie grzeje się jak #!$%@?.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@coffee_addict_frv: w thinkpadzie x13 mam stacje dokująca do której podpinam zasilacz, a sama stacje (to taki klocek) podpinam USB c do komputera. Dock ma HDMI, kilka display portów, ethernet, parę USB i włącznik komputer. Po podpięciu tego docka do telefonu mogłem używać klawiatury i myszki w docku podpietych
@coffee_addict_frv: Ten port jest normalnym USB-C. Sam mam podłączony pod ten port monitor, z którego ładuje maca. Monitor dodatkowo działa jako hub USB oraz ethernet. Jest to superwygodne jak tylko mam jeden kabel do laptopa, który zapewnia wszystko, a nie osobny od ładowania, osobny od internetu i dodatkowo wpięte kable od telefonów.
mam taką samą przejściówkę jak na Twoim zdjęciu i zakładałem, że bez problemu do transferu danych wykorzystam.


@jedermann: Niestety tanie stacje dokujące mają to do siebie, że w nich port USB-C jest tylko do ładowania. Więc jak ktoś podłącza takie mini docki to fotek to wiedzmy, że to ściema :D

Kolejny argument przeciwko firmie Apple.


@Eskim0s: żebym nie zrobił fotek windowsowych lapków ze stacjami dokującymi ;)
@Wollier: Mam nadzieję, że ten mi nie spali bo to od Apple jest. W sumie wszystkie 3 mam od Apple. Zauważyłem jednak anomalię - kiedy ładuje maka przez tego dongla - TouchID działa tak na 10%. Zrobiłem nawet format systemu bo myślałem, że coś się psuje ( ͡° ʖ̯ ͡°) Taki przypadek na M1 tylko, na Intelowskim nie ma tego.