Wpis z mikrobloga

@PiersiowkaPelnaZiol: całą sieć mam na iptables na routerze poustawianą. nie wyobrażam sobie wydawać tyle na coś, co ogarnia mój diy router - lepiej, taniej, szybciej. do tego ovpn/wireguard będzie nieporównywalnie szybszy.
Nie no twój domowy routerek nie rozszyje SSLa


@dktr: nie musi/nie ma potrzeby. VLANy ogarnięte, DMZ jest. sieć z IOT nie ma dostepu do świata, dnsmasq ma adblocki/reguły na większość shitu. i call it good enough.
@krzywy_kanister: może nie pij i nie pisz na raz, bo twoje zdanie z językiem polskim wiele wspólnego nie ma. pojęcia na temat iptables też najwyraźniej nie masz. natomiast sieć domowa, w której można zastosować inne rozwiązania. potencjalnie niebezpieczne urządzenia albo nie mają wyjścia na świat i tylko dostęp po konkretnych portach, guest wifi we własnym vlanie i bez dostępu do sieci lokalnej, dnsmasq + iptables które przechwytuje odpytania dns poza sieć
@rhqq: to moze sie nie wypowiadaj jesli nie masz o czyms pojecia, potencjalnie niepotrzebne urzadzenie czyli kazdy komputer, laptop, tablet i komorka? nie napisalem, ze musisz kupic takiego utma z licencja ale lepiej mi dopowiadac i probowac sie wywyzszac przez rozpisywanie sie jaki to niby jestes ogarniety.
dalej sie wymadrzaj skoro nie masz pojecia i uwazasz, ze tylko ty sie znasz a inni czy firmy potencjalnie niepotrzebnie wydaja pieniadze.
@krzywy_kanister: chyba masz problem z czytaniem ze zrozumieniem, więc może ci wyłuszczę. o co OP się pytał?

Instalował ktoś UTM w swoim domu? Myślicie że to overkill?

rozumiem, ze do pojedynczej muchy też strzelasz z armaty w domu, a później zamawiasz ekipę na pełną fumigację z subskrybcją coroczną?