Wpis z mikrobloga

Potrzebuje zmienić dostawcę internetowego w jednym z mieszkań bo zaczął ciąć w #!$%@? i są spore problemy z Internetem od dłuższego czasu (tak dzwoniłem to jedynie słyszę że noo są problemy techniczne i trzeba być cierpliwym)
Znalazłem już nowego dostawcę na innych kablach i z dużo korzystniejszą umową niż jest dotychczas.
Umowa tam jest już " na czas nieokreślony" czyli mam 30dni okresu wypowiedzenia i tutaj pojawia się moje pytanie.
Waszym zdaniem lepiej odrazu wysłać im wypowiedzenie umowy czy poczekać aż monter podłączy nowy Internet i dopiero jak będzie ogarnięty temat to wysłać staremu dostawcy wypowiedzenie?
koszt mnie tam zbytnio nie interesuje za ten jeden miesiąc wypowiedzenia, bo wtedy ja poniosę te koszty a nie będę zrzucać tego na najemcę.

#internet #katowice #swiatlowod #swiatlowody #pytaniedoeksperta #pytanie
  • 12
@Mecha_Wykalaczka: popytałeś po sąsiadach z usług którego dostawcy korzystają? Warto przed taką zmianą zrobić rozeznanie, bo samo wypowiedzenie i podpisanie umowy to nie jest wielki problem z tego co piszesz.
@tomek_27: @MrPr0h: Mnie to tam rybka ogólnie jest, problemem głównym jest to że parka której wynajmuję to m2 pracują na ho i potrzebują stabilnego łącza internetowego, więc tutaj chodzi o najszybsze przełączenie.
Z babką co gadałem przez telefon mówiła że monter może podjechać 13.01 podłączyć nowe kable, zamontować i skonfigurować router i Internet byłby od razu.
Co do sąsiadów to zbytnio ich tam nie znam, prócz tej parki. Z opinii
@Mecha_Wykalaczka: ja bym uruchamiał wcześniej. U niektórych operatorów podłączenie kabli nie jest równoznaczne z działaniem internetu, jeszcze każą czekać na papierkologie, konfigurację usług itp. I to tylko zakładając że wszystko jest ok, nic nie rwie, prędkosć spoko itp, technicy dobrze spieli linie bez pomyłek w kablach.
Jeden miesiąc abo wiecej za stary internet cie nie zabije, a mozesz sobie oszczedzić sporo problemów.
@Mecha_Wykalaczka Ja bym poczekał z zerwaniem aż będzie hulać nowy, bo wiem jak to wygląda od strony operatora. Możesz mieć takiego pecha, że będzie coś nie tak z kablem do Twojego mieszkania i będzie trzeba czekać na zgodę spółdzielni czy #!$%@? wie co. A na taką zgodę zdarzało mi się czekać i 2 dni i pół roku xD
@LordDockers: @unified_observer: Kabel główny idzie pionem klatki że wystarczy zrobić przejście na mieszkanie, przewiercić dziurę i puścić kabel już do miejsca docelowego gdzie zostanie umieszczony router.
Więc w sumie zrobię jak wy piszecie że podłączą i wystosuje pismo o zerwanie umowy i zapłacę za ten jeden miech(bo w sumie jeden #!$%@? czy zerwę teraz czy zerwę za tydzień, za ten okres czasu będę zmuszony zapłacić.)

@NH35: dlaczego nie? bo