Wpis z mikrobloga

@cyberchosnek: Przecież napisałem, że czekam na tryb adventure, dopiero ma wyjść.
To, że coś jest symulatorem nie wyklucza tego, że nie może być survivalem.
Opis gry od twórcy:
Build a fortress and try to help your dwarves survive against a deeply generated world.

Komputerowa gra survivalowa – podgatunek komputerowej gry akcji, którego rozgrywkę najczęściej #!$%@? otwarty świat, a zadaniem gracza jest przetrwanie.

No już inaczej nie wytłumaczę :D

Edit: Człowiek się
Build a fortress and try to help your dwarves survive against a deeply generated world.


@Bulczan: argument pozbawiony sensu. Simsom też pomagasz przetrwać :D Obecnie DF steamowy to jest tylko Colony Sim, w colony simach chodzi o rozwój kolonii i powstrzymanie jej od upadku (czyli, tak, o matko, przetrwanie).

Teraz masz taki miks gatunków, że znajdziesz nawet gierki typu "first-person strategy" o nazwie Colony Survival ( ͡° ͜ʖ ͡
@cyberchosnek: Przeczytałem definicje survivalu i mi namieszała w głowie. Nie rozumiem dlaczego ogranicza się akurat do gier akcji ¯\_(ツ)_/¯

Napiszę swoimi słowami: Dla mnie survival to gierka, w której właśnie skupiasz się na przetrwaniu. Takie Simsy to mają minimalizm z survivalu, bo uważam, że nawet najgłupszy gracz musi się bardzo postarać, żeby mu sims zginął.
Według mnie element survivalu jest tutaj uproszczony do minimum, żeby oddać "symulacje" życia xD
Dla mnie