Wpis z mikrobloga

@Necron: Plus plus, tutaj pasuje. ( ͡ ͜ʖ ͡) To nie seria o Japonii, a o wikingach :P
Zresztą rynek anime nie może być cały czas skupiony na Japonii jeśli chce się dalej rozwijać, bo w pewnym momencie natknie się na ścianę.
@Necron: Nie mówię, by od razu zmieniać cały koncept. Bardziej chodzi mi o np: lepsze odwzorowanie realiów jeśli manga dzieję się poza granicami Japonii, większe przywiązanie do szczegółów (jak tutaj z językiem nordyckim, przez momenta zastanawiałem się czy całość nie będzie po nordycku z japońskimi napisami xD) i w ogóle więcej nie-japoniocentrycznych anime (usa centryzm też mnie nie jara jbc).
Dobrej jakości angielski dubbing też byłby miłym zaskoczeniem xD

Gdyby np
Kardig - @Necron: Nie mówię, by od razu zmieniać cały koncept. Bardziej chodzi mi o n...
@Kardig: "Lepsze" odwzorowywanie się nie opłaca w większości przypadków, Japończycy to ignoranci tak samo jak zachód na historię Japonii. Ostatni niezły taki przykład to Mahoutsukai no Yome gdzie widać, że faktycznie autorka nad tym posiedziała.

@Necron: Powodów niższej sprzedaży jest kilka wbrew pozorom a nie tylko sranie lewicowizną. Model dostępu i sklepy komiksowe xD