Wpis z mikrobloga

Czy gdzieś w Krakowie znajdę sklep ze zlewozmywakami Franke , Blanco, czy jakichś innych w miarę polecanych firm, ewentualnie Deante do zobaczenia od razu w sklepie? Sieciówki rtv agd nie mają, duże markety jak leroy raczej też nie (oprócz pojedynczych sztuk), zwłaszcza, że chcę zobaczyć jak wygląda kolor biały. Może ktoś z Was ma zlew np Blanco z silkgranitu podwieszany i może się podzielić jak się sprawuje? ewentualnie jakiekolwiek innej firmy biały z granitu

#krakow #remontujzwykopem #remont
  • 19
@blackphoenix: no właśnie o czyszczenie mi chodzi. Naczynia 90% w zmywarce ale wiadomo do zlewu wylewa się resztki herbaty, kawy, jedzenia itp. Nigdy nie miałem innego zlewu niż stalowy, teraz pasuje nam kupić biały ze względu na kolor kuchni. Masz z fragranitu czy tecnonite (czy jakoś tak)? Podwieszany (czyli ten w ogóle nie widoczny na blacie, jak blat z kompozytu czy hpl) czy klasyczny, nakładany?
@niemodnie: Wiem że obie marki dostępne są w brw, nie wiem czy zobaczysz u nich akurat silkgranit bo to zależy od ekspozycji sklepu. Na pewno można u nich zamówić, co do firm które wymieniłeś zdecydowanie bardziej polecam Blanco. Franke i Pyramis przez ostatnie lata strasznie podupadł na jakości.
@Cudi3: Dzięki. A miałeś kiedykolwiek do czynienia ze zlewami białymi z blanco? Generalnie mamy biały blat, wahamy się między białym wpuszczanym w blat lub ewentualnie stalowym. Każdy jedne produkt który patrzę, np właśnie rzuciło się w oczy Teka stalowe ma jakieś kiepskie opinie, o blanco białych też dużo negatywów. Ale coś muszę kupić. Tyle, że Blanco to już jak dla mnie dość duża półka cenowa, jak mam to czyścić kretem czy
@niemodnie: mam czarny blanco, od ponad 2 lat żadnych konserwacji, dokładnych czyszczen, po prostu co jakis czas zmywam gąbką na mokro i jest w pyte. Sporo droższy od marketowego badziewia ale super jakość, polecam
@bb89: no własnie czarny nam nie pasuje, tu problem. Marce bym zaufał, ale o białych jest dość sporo negatywnych informacji w internecie, nie wiem czy to konkretnie materiał silgranit, czy np z franke własnie byłby lepszy, czy co. Ale dzięki za info
@niemodnie: Powiem Ci tak, przerobiłem kilka zlewozmywaków i prawda jest taka że jeżeli chodzi o granity najlepsze jest blanco. Mają zupełnie inna technologię od konkurencji, z tego co pamiętam większość konkurencji robi połączenia w oparciu o strukturę żywiczną. U siebie w kuchni mam Elon 45S, ale w Czarnym kolorze, nie ma z nim żadnego problemu od kilku lat. Mój dobry znajomy pracuje właśnie w BRW i jego zdaniem również Blanco na
@niemodnie: Jak nie dźwigniesz finansowo, to weź sobie jakiś shit nawet z jakiegoś leroy czy castoramy i sobie wymienisz za 2 lata na nówke. Imo lepsze to niż np Franke. Jak nie będziesz na tym stawiał buraków i innych newralgicznych rzeczy to trochę posłuży.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@blackphoenix: kurde dzięki, sam mam taki tylko beżowy i ostatnio kurkuma mi zabarwiła, zlew ma rok, myślałem że #!$%@? jak to czyściłem sodą. A takiego kreta to bym się bał, no jak wiadomo kret się nie cofa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Może ktoś z Was ma zlew np Blanco z silkgranitu podwieszany i może się podzielić jak się sprawuje?


@niemodnie: Ja mam taki i jedyna różnica w użytkowaniu jaką widzę to jest taka ,że jak stalowy czyściłem gąbką z płynem, to z silgranitu bez domestosu nie da rady doczyścić.
@niemodnie: jak coś przy franke - tectonite jest barwiony tylko po wierzchu, wewnątrz jest w kolorze fabrycznym" białym który może się różnić od warstwy zewnętrznej. Bardzo to widać przy czarnych jak się zarysuje. Fragranit jest barwiony w masie więc na całym przekroju ma ten sam kolor (przez co też jest trochę droższy).
Co do kamienia to u siebie mam czarny zlew franke z fragranitu. Jak się mocniej zakamieni to ocet wszystko