Wpis z mikrobloga

Czołem!

Dziś mam coś dla wszystkich. Trochę będzie o #cenzura zdjęć.
Korzystając z długiego weekendu napisałem w wolnym czasie program do cenzurowania zdjęć. Najlepiej to robić samemu ale gdy ktoś jest leniwy to przygotowałem narzędzie korzystające z 3 algorytmów:
Jak widzicie w załączonym obrazku możemy cenzurować rozmywając obraz, zastępując wrażliwe obszary jakimś obrazkiem (na razie dostępne 4, w tym jeden #wykopobrazapapieza oraz jeden z Michauem) lub skorzystać z bąbelkowego zasłaniania.
Aplikacja jest webowa darmowa i dostępna tutaj: https://cenzura.yum.pl/
Jak to działa?
1. Wchodzicie na stronę, otwieracie obrazek z kompa.
2. Obrysowujecie obszary, które trzeba ocenzurować - tak jakbyście rysowali w paincie
3. Wybieracie metodę cenzurowania
4. Pobieracie obrazek na dysk i gotowe

Aplikacja modyfikuje zdjęcia lokalnie w przeglądarce. Jeśli ktoś jest fanem #programowanie to może rzuci okiem na kod. To tylko jeden plik javascript bez żadnych bibliotek, nawet jquery. Kod trochę syfiasty, ale jak robię za darmo to się nie staram :). No ale sądzę że aplikacja jest czytelna. Korzysta z javascriptowego canvasu. Testuję też na serwerze opcję korzystającą ze sztucznej inteligencji aby automatycznie szukała obszarów do ocenzurowania, ale obciąża to nieco serwer i jakośtam działa, ale jest w fazie testów.

Zapraszam zarówno entuzjastów #wgw czy #wykopgonewild oraz fanów szerokopojętych zdjęć, którch na Mirko nie wrzucicie bez ocenzurowania jak i zwykłych mirków, którzy muszą zamazać np. dane osobowe czy twarz.

Chętnie odpowiem na pytania :D. #tworczoscwlasna

PS: na razie na komórkach nie działa :(. Znaczy się działa, ale nie da się rysować bez myszki :D
Pobierz mazaq1 - Czołem!

Dziś mam coś dla wszystkich. Trochę będzie o #cenzura zdjęć.
Kor...
źródło: comment_16732731223E5p8Smi2nMxWJqBqpEyUX.jpg
  • 11
@Arogancky: wiesz, facebook kiedyś kazał uploadować swoje nudeski a wtedy oni będą pilnować żeby nie udostępnił ich nikt inny. Tak to jest z wrzucaniem fotek do neta - zależy komu ufasz. W tej chwili aplikacja domyślnie wysyła części zdjęcia do analizy AI (która nie działa), ale chyba jak wrócę z pracy to to wyłączę.
Z resztą to takie tylko ćwiczenia z programowania które robię w ramach gimnastyki umysłu. Czasem tak mam
@Arogancky: no to z programistycznego punkty widzenia to tylko te bąbelki są ciekawe bo blury to łatwe jest. sprawdzanie kolizji i kombinowania algorytmów z dystansem od punktu do elipsy :D. i wszystko na czystym canvasie JS