Wpis z mikrobloga

Mirki, co to się mogło stać z moim Gramin Fenix 5plus.

Bateria trzymała tak ze 3 dni - oczywiście z wyłączaniem na noc i przy niskiej aktywności. Bez żadnej przyczyny nagle żywotność baterii spadał do jednego dnia. Nic nie włączyłem, nic nowego nie instalowałem. Przy takim stanie rzeczy zegarek staje się praktycznie bezużyteczny, bo nawet jak sobie wszystko powyłączam to i tak przy dłuższej aktywności się rozładuje.
Macie jakieś pomysły co to mu się mogło stać?
I pytanie czy opłaca się wymieniać baterię? znalazłem jakieś chińskie po 50 pln, ale zakładam, że ta, która siedzi obecnie jest nadal lepsza do tego co przyślą. Kupował ktoś oryginał? Jeśli tak to gdzie? :)

#garmin #zegarki #smartwatch #diy
  • 8
@TytanowyJanusz: masz powlaczane jakies dodatkowe tarcze i inne duperele? Czasem wpadnie jakis update, cuatomowa tarcza/appka dostanie kociokwiku i zre akum

Mozesz mu profilaktycznie faktory reset #!$%@?.

Co do baterii, to ostatnio na grupie na fb widzialem post typa, ktory sam wymienial w jakis fenixie starszym. Bateria z ali bo raczej oryginalu nie kupisz.
Natomiast pojawia sie po wlasnorecznej wymianie pytanie o szczelnosc. Bo uszczelki delikatne, o ile nie jednorazowe.
@PurpleHaze: Właśnie szczelność jest moją obawą.

Mam swoją tarczę już ze 2 lata i było ok. Dziś właśnie testuję jak z innymi współpracuje. Reset też jest gdzieś na horyzoncie :) Najgorszym przypadku trzeba się będzie zupgradować do 6 :P
@TytanowyJanusz: Miałem kiedyś podobny problem w Feniksie 5 - bateria rozładowywała się w tempie 2% na godzinę (w 2 dni do zera) i niestety zegarek wylądował wtedy w serwisie. Na szczęście był jeszcze na gwarancji.
Bateria dogorywała i już całkiem zdechła. Ja bym brał zamiennik od chińczyka i wymieniał samemu. Oglądnij wcześniej kilka filmów na necie i do dzieła :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TytanowyJanusz: miałem podobne jazdy z 5. U mnie przyczyną była ewidentnie aktualizacja która poszła gdzieś poza moją kontrolą. Po dwóch dniach wyszła nowa łatka (bo tą aktualizacje już widziałem) i wszystko wróciło do normy.

Spróbuj podpiąć zegarek do kompa i zrobić update. Może coś będzie. Jak nie to albo odczekaj jakiś czas aż może coś wypuszczą, a jak nie to spróbuj reset.