Wpis z mikrobloga

@zafrasowany: rozsądnie. Akurat do 15 sztuk możemy przekazać bez drastycznego obniżenia naszych zdolności wojskowych. a nawet tyle da siłę Ukraińcom do odpierania ruskich ataków. Bałem się że oddamy wszystkie, to byłoby bardzo niebezpieczne. Finlandia też nie odda za dużo z puli ponad 200 czołgów bo sama graniczy z Rosją.
Najlepiej, gdyby udało się dokupić od Niemców, którzy w swoich magazynach trzymają 2000 sztuk, ale już widzę jak przekazują swoje żelazne rezerwy
@Scybulko: Już parę dni temu była mowa o Finlandii, Danii i Polsce. Wcześniej czołgi chciała przekazać Hiszpania, ale Niemcy się nie zgodzili. Czytałem parę dni temu że koalicja ma być szeroka, by na koniec postawić Niemców w sytuacji bez wyjścia, albo godzicie się i dołączanie do koalicji, albo zostajecie na marginesie i się tłumaczycie całej Europie w co gracie.
@ArtBrut: a nie było mowy o 100 kotach z Niemiec?


@shmatshiage: Leo1. W podobnym, albo jeszcze gorszym stanie.

Ten wątek tych 100 czołgów to traktowałbym z wielkim sceptycyzmem. Dlatego, że firma, która tak ochoczo mówi o tym, że jest w stanie te czołgi wyremontować i wysłać, odpowiada za modernizacje polskich czołgów.

I idzie im to jak krew z dupy, a polskie czołgi są jednak w znacznie lepszym stanie. Do tego
@zafrasowany: jestem niesamowicie ciekawy starcia w miarę nowoczesnych czołgów zachodnich z radzieckimi teciakami. Wiadomo że leo 2A4 to nie to samo co najnowsza wersja abramsa albo modernizacja leoparda ale mimo wszystko...
Polska co najwyżej może dać amunicję. Przecież my jesteśmy graniczącym krajem z białoruskim i ruskim psycholem. A oni chcą kolejne czołgi im oddać… sorry ale tłumaczenie tego chęcią powstrzymania putina żeby do nas nie dotarł jest głupia. On już w tej chwili ma problem z wojna na UA a co dopiero kolejne fronty albo konflikt z NATO. UA potrzebuje sprzętu - ale nie naszego. To stany będą strefą wpływu i ich wasalem