Wpis z mikrobloga

cześć
Dzisiaj chciałbym Wam pokazać Ateny, czyli grecką stolicę, którą odwiedziłem w czerwcu. Słyszałem wcześniej wiele opinii o tym mieście, że zachwyca, albo rozczarowuje. Chciałem przekonać się sam, więc nie nastawiałem się. Część opinii się potwierdziło, że w wielu miejscach Ateny są zatłoczone, czasem brudne, ale z drugiej strony na Akropol nie stałem w żadnej kolejce, a w niektórych atrakcjach było wręcz pusto.

Link do znaleziska

Kilka najciekawszych moim zdaniem miejsc w Atenach:
- Akropol, czyli najbardziej znane miejsce w greckiej stolicy. Wizytówka miasta i raczej zawsze spotkacie tam wielu turystów. Na nas Akropol zrobił duże wrażenie.
- Stadion Panateński, czyli starożytny stadion z białego marmuru mogący pomieścić 80 tysięcy widzów.
- Wzgórze Lycabettus, czyli niesamowity punkt widokowy, który warto odwiedzić o zachodzie słońca.
- Wzgórze Filopappou, czyli kolejne niesamowite wzgórze z widokiem na Akropol i Ateny.
- Stavros Niarchos Park, czyli miejsce z ciekawą architekturą, tańczącą fontanną i kolejna miejscówka z niesamowitymi zachodami słońca.
- Narodowe Muzeum Archeologiczne, gdzie znajdują się niesamowite zbiory m.in. maska Agamemnona oraz Mechanizm z Antykithiry.

https://www.wykop.pl/link/6975667/ateny-grecja-najciekawsze-miejsca-w-greckiej-stolicy/

Jeśli chcesz być na bieżąco z moimi znaleziskami to zapraszam do śledzenia hashtagu #antekpodrozuje

#antekpodrozuje #europa #ateny #grecja #turystyka #ciekawostki #podroze #podrozujzwykopem #zainteresowania
Pobierz antekwpodrozy - cześć
Dzisiaj chciałbym Wam pokazać Ateny, czyli grecką stolicę, któ...
źródło: comment_1673245664OOWZzUgLyoDITh2HnU5R88.jpg
  • 41
@shaku79: plaże przy tramwaju nie są zbyt piękne a jadąc metrem + autobusem miejskim można dojechać w 1h15 na piękna plaże gdzie woda jest krystalicznie czysta, mało ludzi, jedyny minus to ze to plaża skalista.
piękna plaże gdzie woda jest krystalicznie czysta, mało ludzi, jedyny minus to ze to plaża skalista.


@hondziarz: albo czysta woda, albo piaszczysta plaża ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@antekwpodrozy: Mieszkałem w Atenach pół roku, niektóre dzielnice w północnym centrum lepiej omijać, w zimie musiałem dogrzewać mieszkanie suszarka+ żelazkiem bo #!$%@? przez nieszczelne okna, grafitti wszędzie, ludzie na skuterach, w jednej ręce fajka, w drugiej kawa a między kaskiem a głowa wciśnięty telefon, to jest dopiero multitasking xD pogoda piękna większość czasu (październik-luty) wróciłbym tam ()
Byłem w maju w Atenach , niestety cebula z mnie i hotel miałem w na ulicy Psaron. Nieciekawa okolica , a gdy wracaliśmy z Akropolu pieszo miałem nieprzyjemność bo Google poprowadziło mnie bocznymi uliczkami i powiem szczerze pierwszy raz widziałem tylu bezdomnych i narkomanów leżących w biały dzień na ulicy. Co było dużym kontrastem do pięknych zadbanych ulic wokół centralnych atrakcji które nie można przegapić(Akropol itp.). Polecam zakupić bilet na metro bo