Wpis z mikrobloga

cześć
Dzisiaj chciałbym Wam pokazać Ateny, czyli grecką stolicę, którą odwiedziłem w czerwcu. Słyszałem wcześniej wiele opinii o tym mieście, że zachwyca, albo rozczarowuje. Chciałem przekonać się sam, więc nie nastawiałem się. Część opinii się potwierdziło, że w wielu miejscach Ateny są zatłoczone, czasem brudne, ale z drugiej strony na Akropol nie stałem w żadnej kolejce, a w niektórych atrakcjach było wręcz pusto.

Link do znaleziska

Kilka najciekawszych moim zdaniem miejsc w Atenach:
- Akropol, czyli najbardziej znane miejsce w greckiej stolicy. Wizytówka miasta i raczej zawsze spotkacie tam wielu turystów. Na nas Akropol zrobił duże wrażenie.
- Stadion Panateński, czyli starożytny stadion z białego marmuru mogący pomieścić 80 tysięcy widzów.
- Wzgórze Lycabettus, czyli niesamowity punkt widokowy, który warto odwiedzić o zachodzie słońca.
- Wzgórze Filopappou, czyli kolejne niesamowite wzgórze z widokiem na Akropol i Ateny.
- Stavros Niarchos Park, czyli miejsce z ciekawą architekturą, tańczącą fontanną i kolejna miejscówka z niesamowitymi zachodami słońca.
- Narodowe Muzeum Archeologiczne, gdzie znajdują się niesamowite zbiory m.in. maska Agamemnona oraz Mechanizm z Antykithiry.

https://www.wykop.pl/link/6975667/ateny-grecja-najciekawsze-miejsca-w-greckiej-stolicy/

Jeśli chcesz być na bieżąco z moimi znaleziskami to zapraszam do śledzenia hashtagu #antekpodrozuje

#antekpodrozuje #europa #ateny #grecja #turystyka #ciekawostki #podroze #podrozujzwykopem #zainteresowania
Pobierz antekwpodrozy - cześć
Dzisiaj chciałbym Wam pokazać Ateny, czyli grecką stolicę, któ...
źródło: comment_1673245664OOWZzUgLyoDITh2HnU5R88.jpg
  • 41
@shaku79: Kurdę to trochę dyzonans, ja byłem nastawiony na brud i się pozytywnie zaskoczyłem, że jest dość czysto i co chwile zamiatają i sprzątają :D (bylem w sierpniu) Może w porównaniu z sycylią było dla mnie czysto.
@antekwpodrozy: żule ze strzykawkami na chodnikach, wieczorami ciapata szarańcza, że aż strach z domu wychodzić, ale i tak wolałbym tam mieszkać niż w Polsce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@antekwpodrozy: całych Aten to nie widziałem, ale praktycznie wszędzie poza samymi atrakcjami turystycznymi można spotkać patologię.

Sącząca ropą i krwią noga żula, który się przysiadł do nas w autobusie z Vulagmeni na zawsze w mej pamięci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@antekwpodrozy: Ja sie w atenach czułem jak w bangladeszu, okropny syf, w nocy lepiej sie nie szwendac po centrum bez mocnej obstawy. Jak dla mnie najgorsza stolica w UE. Co bylo troche zaskoczeniem bo zwiedzilem prawie cala Grecje i kraj sam w sobie bardzo lubie.