Wpis z mikrobloga

@mat0707: Jeżeli jesteś technomaniakiem to nie czytaj dalej xD Ja jestem zwykłym człowiekiem i liczy się dla mnie głównie czynnik ekonomiczny (czyt. finansowy), a moja różowa dużo i smacznie gotuje.

Kupiliśmy taki sprzęt AGD: płyta indukcyjna 5-palnikowa Sharp z przyciskami elektronicznymi, piekarnik Beko najzwyklejszy na świecie (różowej zależało tylko na termoobiegu, nawet opcji grill nie ma), kuchenka mikrofalowa Samsung (są jakieś tam opcje, ale na codzień i tak używamy podgrzewania tylko
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@mat0707: fajnie Ci @forfame: opisał.. zastanów się 5razy zanim kupisz sprzęt dla jakiegoś feature. Moim koronnym przykładem była pralko-suszarka
Jak przyszło co do czego to większość rzeczy nie wolno suszyć w takiej. A to co można (pościel) to znowu nie pierzesz aż tak często. Aha no i pierzesz 5kg (3h) a suszyć możesz np 3kg (2h)... I jedno pranie Ci całą sobotę zajmie. Także koniec końców rzeczy suszyły sie na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@forfame no właśnie a po otwarciu zmywarki para i wilgoć się wydostaje. Nie zniszczy to blatu kuchennego?

@mat0707: ja mam taki zwykły (drewno + laminat). Nic się z tym nie dzieje. Mega twarda powierzchnia ciężko to zarysować. Szkoda kasy na granity (chyba że te sztuczne (konglomerat? Czy coś).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mat0707: zazwyczaj w zestawie masz blaszkę albo taśmę żeby zabezpieczyć. Stolarz też mówił że nowe blaty są już do tego przystosowane.

Co do dotyku to ja byłem za dopóki nie kupiłem zmywarki Boscha. Działa tak powoli i nieprecyzyjnie że aż mnie boli, a to seria 6 czyli średnia półka.

Więc warto pomacac wcześniej jak masz okazję.

Z rzeczy wartych kupienia to w zmywarce otwieranie drzwi po myciu, w piekarniku pyroliza i
@mat0707: Tak czy siak otworzyć musisz i para wyleci. Mi nic się nie zniszczyło. Ja od razu i tak nie wyciągam naczyń, musi nabrać „mocy prawnej” i wstępnie obeschnąć - plastikowe pojemniki, miski i szklanki/kubki z mocno wklęsłym denkiem
@Poldek0000: Pralko-suszarkę kupiliśmy, bo bombelek był w drodze, więc wiadomo - dużo prania. I żeby nie kupować dziesiątek par śpiochów, body itd. to prałem z suszeniem. Wiadomo pięć małych body wysuszy się elegancko, ale jak chcesz suszyć ręczniki to już trochę może się nie udać, musiałaby to być stricte oddzielna suszarka. Summa summarum suszę tylko bieliznę, swoje koszulki i jakieś prześcieradła, różowa wcale nie używa, bo ona musi wlać litr płynu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mat0707: zależy jak używasz piekarnika, miałem okazję się pobawić i wtykasz w mięso, ustawiasz temperaturę w środku i tyle twojej roboty. Wychodzi dokładnie takie jak chcesz. Mi się podoba, jak się obecny zepsuje to taki będę szukał.

Co do zmywarki to działa tak: wciskasz start, czekasz 2 sekundy i albo się włączy, albo nie trafiłeś. Ustawiasz program - to samo.
Da się z tym żyć, ale wrażenia są jakbyś próbował używać
@kwiateusz: A jak działa i wygląda ta termosonda i czym się różni użytkowanie od wsadzania czujnika za 70 zł? Bo widzę, że te piekarniki z termosondą kosztują 2-4 tys. zł. Moja różowa naprawdę nie oszczędza piekarnika i wystarczy jej do frykasów typowy golas, ale zastanawiam się czy dla „niedzielnych” kucharzy jest to jakiś must have
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@forfame: różni się tym że ten za 70 musisz sprawdzać i jak już to wyłączyć piekarnik. Z wybudowanym w piekarniku wyłączy się sam ( )