Wpis z mikrobloga

Mała zabawa, patrząc na tegoroczny kalendarz jakich pięć Grand Prix wywalilibyście i jakie pięć (albo mniej) wrzucilibyście zamiast nich?

Idąc kolejnością
1. Miami - Ten tor jest nudny, niewyróżniający się, kicz do kwadratu, dosyć procesyjny, a poza tym Hamburgerom wystarczą dwa wyścigi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2. Imola- Tylko deszcz ratował ten tor, a poza nim jest zbyt wąski, a bolidy na niego zbyt szybkie. I to nawet nie tyle problem z obecnymi bolidami, bo za Schumachera też były z tym problemy
3.Monako - Tor na którym fajne są kwalifikacje, atmosfera i nic więcej. Nie ma gorszego toru w kalendarzu poza tym. Każdy udany manewr wyprzedzania to święto, zbyt szybkie bolidy, a i też umiejętności kierowcy tak dobrze w wyścigu nie weryfikuje, bo są już za dobrzy by tak po prostu się rozbić (chyba że jesteś Mickiem Schumacherem). Monaco z F1 wypierniczyć, a do potrójnej korony niech idzie E-Prix Monaco (albo mistrzostwo F1), gdzie "Odkurzacze" idealnie pasują pod ten "tor". I na tym torze nie dało się wyprzedzać nawet 30 lat temu (patrz pojedynek Senna-Mansell).
4.Losail - Araby mają trochę za dużą reprezentacje i trzeba było zdecydować który wywalić. Ostatecznie Losail - płaski, bez dreszczyku Jeddah, bez ogólnej solidności Bahrainu i bez splendoru Abu Dhabi.
5. Meksyk - Ostatni wyścig był jednym z najnudniejszych w kalendarzu, dlatego zdecydowałem się go umieścić, ale nie jestem tak zdecydowany jak wobec pozostałych propozycji

Co w zamian? (kolejność losowa)
1. Hockenheim - Niemcy to kraj na tyle zasłużony dla motorsportu, że zasługują na własny wyścig. Hockenheim to najlepszy tor w tym celu.
2. Sepang - Ciekawy, lubiany, są miejsca do wyprzedzania
3.Indianapolis Motor Speedway, Road Course - Jak Hamburgery tak bardzo muszą mieć 3 wyścigi to ujrzałbym jakiś roval. Najlepiej w pierwotnej wersji z 2000 roku.
4. Portimao - Dlatego bo osobiście bardzo lubię rytm na tym torze, ale jakość ścigania to hit&miss. 2020 był ciekawy, 2021 procesyjny.
5. Wakat - 23 to za duzo GP więc myślę że kolejne zastępstwo nie byłoby konieczne

Chętnie usłyszę wasze opinie na ten temat
#f1 #formula1
jedlin12 - Mała zabawa, patrząc na tegoroczny kalendarz jakich pięć Grand Prix wywali...

źródło: comment_1673117781V3UNy6l6a8tmMi4o6T8LZ2.jpg

Pobierz
  • 6
@jedlin12:
Hiszpania ponieważ jest nudny i przewidywalny. Wolałbym by był raz na kilka lat w kalendarzu.
Abu Dhabi ponieważ również mocno mi się przejadł. Chciałbym zakończenie sezonu zobaczyć w innym miejscu.
Reszta mi się aktualnie podoba. Chciałbym jednak by większość torów była rotacyjna poza kanonicznymi które z względu na dna powinny mieć stałe miejsce. Spa, Monza, Monaco, Silverstone, Suzuka, Interlagos
@jedlin12: Miami do wywalenia i to bezdyskusyjnie.

Imola co racja to racja bez deszczu robi się stypa tor za wąski może jako alternatywa Mugelo? jednak ten kllmat tifosi na włoskich wyścigach to coś pięknego

Monako tak jak napisałeś super kwale wyścig bywa trudny w oglądaniu ale ten tor to kawał historii tego sportu i ja bym go zostawił

Katar tu zamiast niego mogło by wpaść właśnie Hockenheim oczywiście w kalendarzu było
ten tor to kawał historii tego sportu i ja bym go zostawił


@PolishFox_Lis: Najgorszy argument obrońców Monako. Może i jest nudno, ale za to kiedyś było fajnie xD Ten tor powinien zostać tylko na pokazy starych bolidów. Narzekacie na nowe nudne tory na których nie da się wyprzedzać, ale Monako ma zostać bo tak
@Lililijka: nie chodzi o to że ,,kiedyś było fajnie,, tylko o to że ten tor jest w f1 prawie od początku, jest wymagający nie bez powodu nazywany jest torem kierowców no i oczywiście wygrana na nim to ogromne wyróżnienie i prestiż i jak dla mnie nie wiem jak dla innych jeden taki tor w kalendarzu może być. A co do nowych torów przytoczę na przykład Miami tor bez historii zwyczajny skok