Wpis z mikrobloga

Generalnie wpadłem na pomysł żeby na wiosnę kupić rower. Problem jest taki że mam 180cm wzrostu a ważę ze 140kg XD czyli ogólnie skrajna otyłość ale #!$%@? czas to zrzucić a wizja jeżdżenia na rowerku i zwiedzanie okolicznych wiosek jest całkiem interesująca i przy okazji będą spadały sobie kilogramy i rosła kondycja. Myślałem nad rowerem górskim na 29 kole. Widziałem na decathlonie jakieś romety rambler za 1500zl ale czy to będzie dobre to nie wiem, no i kwestia zamówienia takiego roweru z neta już bym wolał iść do sklepu i zobaczyć rower zanim go kupię niż bawić się w odsyłanie. Budżet to tak 2k, powiedzmy maksymalnie 2,5k ale nic więcej ponad to. Co byście polecili?
#rower #mtb #odchudzanie
  • 48
@zielonykrul: sory ale nie ta waga, koła nie wytrzymają - byłem w podobnym miejscu. seryjne koła strzelały przy 136kg jak zapałki i szybko się centrowały. rama też srogo dostaje po dupie. idź do normalnego rowerowego, fakt zaplacisz więcej ale nie będziesz się #!$%@?ł na taki gownorower. więcej z nim problemow będzie niż pożytku.
@megszy właśnie chciałbym coś takiego nowego żeby mieć zajawke i wiedzial że jak wydałem 2,5k to trzeba jeździć xD

@mati1990 no myślałem o tym decathlonie to tam tanio mega, duża mają przebitkę w takim rowerowym, ewentualnie są w stanie zrobić rower specjalnie pode mnie dobrać komponenty żeby to wytrzymało dłużej?
@zielonykrul: tak, tylko idź do prawdziwego rowerowego nie decathlon czy martes. zaplotą ci koła na lepszych szprychach, dobiorą obręcze kół i ogólnie dostosują rower pod ciebie - tylko musisz znaleźć rowerowy i pogadać ze sprzedawcą nie daj sobie wcisnąć gotowca z półki, nie będzie mu się chciało to szukaj dalej
@zielonykrul ooo witaj :) ja już etap dalej, bo zrzuciłem ponad 20 :) pomógł mi w tym najbardziej Dartmoor Primal. Polecam. Mega trwała i mega wszechstronna maszyna. Nawet jak w góry będziesz chciał się wybrać, to nie ma problemu
@zielonykrul: dalej tragedia po pandemii z rowerami, jest trochę lepiej rowerowe już znów zaczynają minimalnie schodzić z ceną ale to nie jest jeszcze to co było. dorób i odłóż i tak teraz nie pojeździsz pewnie
@mati1990 teraz pomyślałem żeby kupic jakąś uzywke bardziej wytrzymała, zmienić mu opony i zbic na nim sobie do jakiejś normalnej wagi powiedzmy nawet do 110kg i wtedy sobie coś wybrać na dłużej
@mati1990: to co miales za rower? Ja na rc500 z decathlonu przy wadze ponad 120kg nic nie zepsułem pomimo polnych drog, setek dziur i kilkunastu tysiecy kilometrow. Dopiero teraz mysle o centrowaniu, cala reszta w stanie bardzo dobrym. Oczywiście startowo byla taka waga, pozniej powoli spadala.

@zielonykrul: ja tam akurat jestem zwolennikiem decathlonu i szczerze polecam. Nie mialem takiej wagi jak ty, ale tez nie mialem jakos malo. Smigalem na
@Loob77 no dieta to podstawa spokojnie, już raz zbilem ze 135 na 75 ale po pięciu latach wróciłem do wagi i #!$%@? muszę schudnąć bo już za duży jestem, nawet ciuchów nie mogę sobie dobrych kupić ciągle w dresach #!$%@? xD
@zielonykrul: kazdy opisuje swoje doswiadczenia. Ja mam 2 rowery i szczerze moge polecić. Jeszcze dwoch kumpli ma rowery z deca(szosy) i tez zadowoleni. Cena/jakość jest na znakomitym poziomie. Oczywiście pisze to z perspektywy czesto jeżdżącego, raczej budzetowego amatora. Jakbym byl bogaty albo bylbym profesjonalista to wybrałbym jakis specialized czy treka xD
@zielonykrul jeżeli będziesz miał dobrze zrobione koła (równo naciągnięte szprychy) to 140-150kg nie powinno być wielkim problemem. Zrobiłem przynajmniej 3kkm turystycznie z sakwami i rower z gratami i jeźdźcem ważył wtedy ze 150kg. Tylko raz urwałem szprychę, ale miałem #!$%@? zrobione koła. Jak poprawiłem to już jest git
@trzyes tak przemyślałem temat i kupię chyba jakiegoś używanego sztrucla, oddam do rowerowego zeby mi wymienił koła i wrzucił dobre opony, nasmarować łańcuch, zrobic coś z hamulcami żeby dobrze hamowały, jakąś lampeczkę zamontować i licznik ile zrobię na nim km i tyle XD jak się rozleci to nie będzie mi tak szkoda kasy jakbym dużo wydał
@zielonykrul powiedz mu konkretnie że chcesz żeby wycentrował koła i wyrównał napięcie szprych. To zajmuje sporo więcej czasu i pewnie też więcej kosztuje, więc jak powiesz "zrób dobrze" to pewnie tylko wycentrują
@zielonykrul: Mój maks to 165kg. Polecam rower trekkingowy / turystyczny / holenderski. Mają często wyższą masę dopuszczalną bo uwzględniają bagaż na wyprawie czyli zamiast 90kg masz 100-110. Miałem krossa trans alp i przy tej wadze koła były do centrowana po 15 000 km. Moim zdaniem niezawodny. No i fajne w tych rowerach jest to ze siedzisz prosto jak na kiblu i nawet z taką ciężką dupą zrobisz 70-100km bez bólu. No
@nocnyfilm póki co mam w #!$%@? mętlik w głowie na co się zdecydować xD
@KatowickaChupacabra pooglądam sobie jakieś takie turystyczne, ja nie chce na nim gdzieś #!$%@?ć pojeździć po lesie tylko normalnie sobie po asfalcie, chodniku czy tam lekkim żwirku. jeszcze mam czas bo planuje dopiero w kwietniu kupić wiec luz. czekam też aż wiara powystawia przed sezonem stare rowery i wtedy na bazie jakiegoś starego roweru sobie coś zbudować. taniej wyjdzie
@trzyes a co myślisz o takim czymś za 400zl, pewnie do negocjacji. Od razu bym go wrzucił do serwisu na wymianę opon bo na zdjęciu widać że łyse i wycentrowanie kół i te szprychy co pisałeś do tego zrobić hamulce, przerzutki jakby coś było nie tak. Przeglądam ogłoszenia i wypatrzyłem takie coś widać że leży w piwnicy pewnie i już długo nie był jeżdżony. Koło 26 a rama nie wiem ale raczej
źródło: comment_1673151188UJS8cagvlwW1tpPUdCOSeM.jpg
@zielonykrul z jednego zdjęcia nie da się ocenić. Jak masz 180cm, to szukałbym ramy koło 17.5cala. Jak producent podaje rozmiary S, M, L itd to najprawdopodobniej M, ale lepiej sprawdzić zakresy wzrostu podane przez producenta.

A, no i nie pakowałbym się w rowery z tylnym amortyzatorem. Jak celujesz w okolice 400zł, to to będzie tylko ciężki śmieć, który może też wymagać serwisu. Osobiście nawet przedniego bym unikał, ale tutaj pewnie zdania będą
@KatowickaChupacabra: u mnie w powiatowym to słaba oferta póki co ale przed sezonem sie pewnie powiększy ilość ogłoszeń, jeszcze starszy ma jakiegoś znajomego co dużo na rowerze jeździ i sie zna na tym może on mi będzie miał jakiś rower na start opchnąć,zobaczy się. póki co to tylko podjar jest xD
@zielonykrul nie wiem, nie napisał nic o napędzie ani o amortyzatorze, więc ciężko powiedzieć. Hamulce z magury są spoko w porównaniu do zwykłych vbrake, ale nadal bez szczególnego startu do tarczowych
@trzyes tak napisałem bo spodobał mi się na fotach i rozmiarowo też w miarę powinien być ok. No ja też nie oczekuje tarczówek w rowerze za niecały tysiąc. Byleby go zajechać do końca sezonu i na przyszły już kupic sobie coś nowego jak schudnę. Dzięki za pomoc :)