Wpis z mikrobloga

Generalnie wpadłem na pomysł żeby na wiosnę kupić rower. Problem jest taki że mam 180cm wzrostu a ważę ze 140kg XD czyli ogólnie skrajna otyłość ale #!$%@? czas to zrzucić a wizja jeżdżenia na rowerku i zwiedzanie okolicznych wiosek jest całkiem interesująca i przy okazji będą spadały sobie kilogramy i rosła kondycja. Myślałem nad rowerem górskim na 29 kole. Widziałem na decathlonie jakieś romety rambler za 1500zl ale czy to będzie dobre to nie wiem, no i kwestia zamówienia takiego roweru z neta już bym wolał iść do sklepu i zobaczyć rower zanim go kupię niż bawić się w odsyłanie. Budżet to tak 2k, powiedzmy maksymalnie 2,5k ale nic więcej ponad to. Co byście polecili?
#rower #mtb #odchudzanie
  • 49
@zielonykrul: sory ale nie ta waga, koła nie wytrzymają - byłem w podobnym miejscu. seryjne koła strzelały przy 136kg jak zapałki i szybko się centrowały. rama też srogo dostaje po dupie. idź do normalnego rowerowego, fakt zaplacisz więcej ale nie będziesz się #!$%@?ł na taki gownorower. więcej z nim problemow będzie niż pożytku.
@megszy właśnie chciałbym coś takiego nowego żeby mieć zajawke i wiedzial że jak wydałem 2,5k to trzeba jeździć xD

@mati1990 no myślałem o tym decathlonie to tam tanio mega, duża mają przebitkę w takim rowerowym, ewentualnie są w stanie zrobić rower specjalnie pode mnie dobrać komponenty żeby to wytrzymało dłużej?
@zielonykrul: tak, tylko idź do prawdziwego rowerowego nie decathlon czy martes. zaplotą ci koła na lepszych szprychach, dobiorą obręcze kół i ogólnie dostosują rower pod ciebie - tylko musisz znaleźć rowerowy i pogadać ze sprzedawcą nie daj sobie wcisnąć gotowca z półki, nie będzie mu się chciało to szukaj dalej
@zielonykrul ooo witaj :) ja już etap dalej, bo zrzuciłem ponad 20 :) pomógł mi w tym najbardziej Dartmoor Primal. Polecam. Mega trwała i mega wszechstronna maszyna. Nawet jak w góry będziesz chciał się wybrać, to nie ma problemu
@zielonykrul: dalej tragedia po pandemii z rowerami, jest trochę lepiej rowerowe już znów zaczynają minimalnie schodzić z ceną ale to nie jest jeszcze to co było. dorób i odłóż i tak teraz nie pojeździsz pewnie
@mati1990 teraz pomyślałem żeby kupic jakąś uzywke bardziej wytrzymała, zmienić mu opony i zbic na nim sobie do jakiejś normalnej wagi powiedzmy nawet do 110kg i wtedy sobie coś wybrać na dłużej
@mati1990: to co miales za rower? Ja na rc500 z decathlonu przy wadze ponad 120kg nic nie zepsułem pomimo polnych drog, setek dziur i kilkunastu tysiecy kilometrow. Dopiero teraz mysle o centrowaniu, cala reszta w stanie bardzo dobrym. Oczywiście startowo byla taka waga, pozniej powoli spadala.

@zielonykrul: ja tam akurat jestem zwolennikiem decathlonu i szczerze polecam. Nie mialem takiej wagi jak ty, ale tez nie mialem jakos malo. Smigalem na