Wpis z mikrobloga

@gwiezdny_surfer:

Zapewne każdy z nas zna jakiegoś STRAŻAKA.
Powtarzam, STRAŻAKA i to przez duże S,T,R,A,Ż,A,K i A.
I żeby to był prawdziwy strażak z PSP, nieee. Chodzi mi o ludzi z OSP, którzy jak na złość, obnoszą się swoim "powołaniem" bardziej, niż ktokolwiek na świecie xd.
Profil na fb "pracuje jako: STRAŻAK RATOWNIK", snap firefighter86, fire-men albo firewoman (xD), taki sam nick na insta, na którym co drugie zdjęcie jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gwiezdny_surfer: zawsze mnie bawi, jak ludzie w komentarzach pod memami sugerują, że faktycznie nie jest tak, że polski system pożarniczy opiera się na barkach ochotników, bo jest ich dużo, dzięki czemu w ogóle są szanse, żeby dostać się na miejsce zanim PSP z powiatowego dojedzie xd
Wszystkie takie kościółkowe jednostki zdechną w tej dekadzie


@czlowiekbutelka: nowa ustawa miała wyraźnie oddzielić jednostki kościółkowe bez realnych możliwości prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych od OSP dysponujących ludźmi, samochodami i sprzętem. I co? Jednostki z 10 wyjazdami w roku (z czego 8 to gałąź na drodze) przy pomocy leśnych dziadków z ZOSP RP wszystko oprotestowały i PSP się wycofało.

Obawiam się, że niestety nie zdechną.
@wonsz_smieszek widziałem statystyki z małopolski, 1/3 jednostek to parchy. Padną same - na takich wsiach zabraknie młodych nie tyle do akcji co do prowadzenia papierologi. A zosp? Nie ma nic gorszego w tej branży. Oczywiście strach podnieść swoje zdanie szerzej bo stare dziady cie zjedzą ze oni ratują życie o każdej porze dnia i nocy xD