Wpis z mikrobloga

Kiedyś ktoś na tagu dodał ciekawy wpis przedstawiający jak bardzo głupia i odrealniona z natury jest selektywność samic podając przykład wymarłego już jelenia czy tam łosia, którego poroże przez preferencje i hipergamię samic rozrosło się do tak absurdalnie wielkich rozmiarów, że uniemożliwiało normalne funkcjonowanie i ucieczkę przed drapieżnikami, że gatunek w końcu wyginął. Myślicie, że może być tak samo w przypadku ludzi i postępującej inflacji wzrostu? Czy za kilkadziesiąt lat ludzie będą mieli średnio po 2 metry wzrostu? Bo obecnie to #!$%@? w takim tempie, że wszystko na to wskazuje.

#blackpill #przegryw #p0lka #logikarozowychpaskow
  • 43
  • Odpowiedz
@Fekalny_okuratnik: nie ma to jak brudzić tak obszerna i skomplikowana dziedzinę nauki jak darwinizm tak obrzydliwym chłopskim rozumem.
Natura zawsze dąży do równowagi, gdyby było tak jak mówisz to bylo by to widoczne wśród innych gatunków.
Już nie mówiąc o tym, że uwierzyłeś w jakaś naukowa bzdurę ponieważ Megaloceros giganteus tak jak inni przedstawiciele megafauny wymarł po prostu z głodu.
Normalnie autentycznie mnie jako biologa tym #!$%@?.
Takie bzdury powielac #!$%@?.
  • Odpowiedz
@Nowystaryziel: ech, naiwny wykopku, żyjący w oparach urojeń i spisków, mniej łykania, więcej nauki.

Antropologia od lat zajmuje się kwestią wysokości ciała człowieka, jego rozwoju i dojrzewania. Przyczyną rosnącej wysokości ciała jest łatwy dostęp do dobrej jakościowo żywności, bogatej w składniki odżywcze. Dzisiaj człowiek ma jedzenia po korek, kiedyś nawet przeciętna rodzina musiała sobie radzić i nie było tak, że każdy mógł się najeść codziennie do syta przy każdym posiłku.

Jednym
  • Odpowiedz
@localoca: w nagim instynkcie przetrwania masz osoby do tego przygotowane/dedykowane wiec tak zdarza się że jakaś kobieta interesuje się tym tematem i weżnie udział udowodnić sobie czy rodzinie że jednak coś potrafi.

Kobiety w bardzo małym promilu potrafią o czymś porozmawiać czy mają jakieś zainteresowania lub posiadają ambicje aby coś osiągnąć (innego niż atencja czy uznanie wśród swoich znajomych czy też swojej pozycji społecznej).
Większość "tylko jest" marnuje swój czas na
  • Odpowiedz
@AdamKarolczak02137: tłuszcz, sól, cukier, alkohol, papierosy i stres
Poczytaj sobie afery z polskim mięsem- szczególnie Czesi są wyczuleni na nasze mięso i przekroczone normy. Jak kolega wyżej napisał, że praca fizyczna w okresie dojrzewania powoduje zmniejszenie wzrostu- tylko że praca fizyczna jak i ćwiczenia są korzystne, ponieważ organizm chłopca wytwarza testosteron, który reguluje wszystkie hormony.
A co do produkcji mięsa to poczytaj sobie ile trwa produkcja w warunkach hodowli przemysłowej, a
  • Odpowiedz
@Nowystaryziel: co mnie obchodzi hodowanie zwierząt skoro opisałem Ci mechanizm zmiany wysokości ciała u ludzi, który jest od dekad badany przez antropologów, również w czasie, gdy produkcja rolna była bardzo ekstensywna i już wtedy widać było zróżnicowanie wysokości ciała i akcelerację w oparciu o kryterium dobrobytu.

Po prostu nałykałeś się bajeczek i załączył Ci się chłopski rozum. Wydaje Ci się, że tak jest, choć nie masz do tego podstaw naukowych.
  • Odpowiedz
w nagim instynkcie przetrwania masz osoby do tego przygotowane/dedykowane wiec tak zdarza się że jakaś kobieta interesuje się tym tematem i weżnie udział udowodnić sobie czy rodzinie że jednak coś potrafi.


@basista87: No czyli masz osoby właściwe do tego rodzaju programów. Nie możesz zrobić programu z laskami, które jedyne czego chcą to opalać się i być celebrytkami i liczyć na to, że pokażą jakieś zdolności survivalu

Kobiety w bardzo małym promilu
  • Odpowiedz
@localoca: No i zasadniczo co to zmienia? Nie rób błędu i nie patrz tylko na odosobnione przypadki. Nikt nie neguje tego, że są ogarnięte kobiety, które poradziłyby sobie w tak ekstremalnych sytuacjach, ale spójrzmy prawdziwe w oczy - to jest jakiś nikły promil z całej populacji. Patrząc stricte pod kątem przetrwania naszego gatunku i cywilizacji, to kobiety odpadają i nie są w stanie przetrwać bez mężczyzn. Tak je stworzyła natura. Nie
  • Odpowiedz
@Fekalny_okuratnik: Ale ja się zgadzam, że mężczyźni są lepiej przystosowani i biologicznie, i kulturowo do pewnych rzeczy. Ale jednak większość kobiet jakby miała przetrwać na wyspie, to nawet jeśli nie poradziłaby sobie tak dobrze jak grupa mężczyzn, to jednak w sytuacji realnego zagrożenia przeciętna grupa kobiet nie opalałyby się i nie leniła jak uczestniczki programow. Wtedy miałyby prawdziwy instynkt przetrwania, czysta biologia, a nie zabawa w telewizji. Czy by sobie poradziły?
  • Odpowiedz
Ja jestem ogólnie skrajnym lewakiem obyczajowo(i centrystą gospodarczo), ale jednocześnie jestem realistą i zadam wam zagadke ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wymieńcie jedną żeńską laureatke nagrody nobla z nauk ścisłych, nie licząć Marii Skłodowskiej-Curie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czekam
  • Odpowiedz
@basista87: na YT jest program z UK gdzie zamkneli razem grupę 6-8 latków na weekend. Bez zakazów i pilnowania, każdy testował limity, ale już wieczorem dziewczyny wzieły się za gotowanie i sprzątanie, chłopcy za przeszkadzanie i wykluczenie najsłabszego chłopca z grupy. Śwadczy to tyle samo co te głupoty które piszesz.
  • Odpowiedz