Wpis z mikrobloga

J. K. Mikke w formie :-)))))))))))))))))))))))

Bardzo irytuje mnie rosyjska maniera transkrypcji imion: zamiast "Grigorij Braun" piszą fonetycznie "Grzegorz"(Гжегож - przez "ż"!!!). Ale trudno - co kraj to obyczaj. Ale dlaczego MY stosujemy masońską zasadę pisząc "książę William" zamiast "Wilhelm"?!?


#bekazkonfederacji #korwin #bekazprawaka #rosja #braun #heheszki

https://twitter.com/JkmMikke/status/1611504370331389960?cxt=HHwWkMC8ufmrm90sAAAA
Pobierz LoginZajetyPrzezKomornika - J. K. Mikke w formie :-)))))))))))))))))))))))

 Bardzo ...
źródło: comment_1673051457aJRMfN7g3n1S3uF69TpCnQ.jpg
  • 11
@AstrogatorRex: to nie jest "wiedza z rosyjskich źródeł" tylko wiedza, którą posaiada każdy obserwujący świat trochę dalej niż czubek własnego nosa.
Z drugiej strony uważam, że imiona powinno się wymieniać w ich oryginalnej formie, a nie w tłumaczeniu jak proponuje to Korwin.
Z prostej przyczyny: Imiona ewoluują.
Jak? A tak:
mamy "polskie" imię Wawrzyniec pochodzące od łacińskiego Laurentius, które z kolei pochodzi od słowa laurus określającego roślinę znaną pod polską nazwą
@dominowiak: Pisałem o tym, że Korwin czerpie wiedzę na temat sytuacji geopolitycznej głównie z ruskich stron. Ten człowiek powtarza wprost ruską propagandę, na co wiele razy zwracanio mu uwagę na tt. Choćby to, że Rassija się tylko broni, bo "NATO chciało się przemienić w sojusz ofensywny i tylko weto Danii powstrzymało ten pomysł".

Prof. Wieczorkiewicz - jeśli mnie pamięć nie myli - mówili Wawrzyniec Beria.
Pisałem o tym, że Korwin czerpie wiedzę na temat sytuacji geopolitycznej głównie z ruskich stron. Ten człowiek powtarza wprost ruską propagandę, na co wiele razy zwracanio mu uwagę na tt. Choćby to, że Rassija się tylko broni, bo "NATO chciało się przemienić w sojusz ofensywny i tylko weto Danii powstrzymało ten pomysł".


@AstrogatorRex: z tym nie dyskutuję, ale to może prowadzić do sytuacji podobnej do tej z nazistowskich Niemiec, kiedy byłą