Wpis z mikrobloga

Z tymi Leopardami to jest taki problem, że my dajemy to co używamy a inne kraje pozbywają się starego sprzętu lub jak USA mogą sobie pozwolić ze względu na rozwinięty przemysł wojskowy na wysyłkę swoich dóbr. W jakim czasie odbudujemy swoje siły pancerne? Fajnie że kupujemy K2 i abramsy ale teraz ci co jeździli na t72 i jego modernizowanych wersjach czy leopardach muszą się na nich zacząć uczyć a dostaniemy je za kilka lat. W tej chwili będziemy skazani na żołnierzy NATO i ich sprzęt.
#ukraina
  • 14
@timeofthe: a spodziewasz się ataku na nasz kraj w ciągu kilku lat? Jeśli tak to z kierunku rosyjskiego, to co za różnica jeśli leopardy będą strzelać do rusków teraz a nie za kilka lat? Ponadto ruscy będą odbudowywać kadry i sprzęt przez następne kilkanaście lat, więc częściowe opróżnianie naszych magazynów z broni nie jest niebezpieczne.
@spinor: jakie kilkanaście lat? XD Najczęściej słyszałem o okresie 3-8 lat. Nawet u Janke gość z defence24 mówił, że w najbardziej optymistycznym scenariuszu to jest 8 lat, ale wg niego będzie to wcześniej. A np. Bartosiak mówił o 2-3 lata XD Także tyle są warte te wyliczenia i wyzbywanie się sprzętu w służbie to ryzykowanie życiem polskich obywateli przez obecna władze. A weź poprawkę jeszcze na to, że nie budujemy żadnej
@spinor: nie spodziewałem się że Rosja zaatakuje całe terytorium Ukrainy przed 24 lutego ubiegłego roku więc nie wiem czego mogę się spodziewać ale zostanie z gołą dupą nie daje mi powodów do optymizmu. Tak jak pisałem, nie widzę żadnego innego kraju, który pozbywa się sprzętu, KTÓRY UŻYWA nie mając szybkiej alternatywy. T72 rozumiem ale reszta? To wygląda jak używanie poważnych spraw związanych z obronnością kraju do gry politycznej no bo "jak
@peter1616: 2-3 lata xD. Przecież oni zużyją cały sowiecki zapas amunicji i czołgów, odbudowa tego będzie niemożliwa dla obecnej, demograficznie zapadłej rosji. A do wojny z NATO potrzebowaliby kilka razy więcej niż zużyli z Ukrainą. Wytrenowanie kadr oficerów to są długie lata nauki, w 2 lata to może gościa nauczysz prosto strzelać. Tak więc ruskie będa długo leczyć rany, nie mamy się czego obawiać, a im więcej czolgów wyślmy teraz tym
@spinor: Myślę, że gdyby to było takie dla nas dobre, to już by ktoś na to wpadł. doradca naszego prezydenta powiedział ostatnio jedną rzecz, w naszym interesie nie jest całkowity upadek Rosji i wcale nie jest powiedziane, ze pełne zwycięstwo Ukrainy również. ja jestem zdania, że powinismy iść za gwarantem bezpieczeństwa, i dozować pomoc jak robi to usa. Polska jest za biedna na udawanie imperium.
@timeofthe: czy ukraina nam cos za to da? czy tylko poklepanie po plecach? nie gadajcie ze walczą teraz za nas bo albo nie rozmawialiscie z zadnym ukraincem (czy takim z polski czy takim z ukr) albo jestescie naiwni bo oni szczególną sympatią do nas nie pałają