Wpis z mikrobloga

@KosmicznyPaczek: kiedyś czytałem, że wg naukowców gdyby przepadła cala wiedza świata i została by garstka ludzi, to najważniejsze do odbudowy cywilizacji byłyby równania Maxwell'a

Ogólnie temat odbudowy postępu technicznego po upadku jest bardzo ciekawy, kiedyś nawet znalazłem książkę w której autor próbował zebrać minimum umiejętności które powinien posiadać człowiek w kilku dyscyplinach by zacząć wszystko od nowa.
@seeksoul: Te pastuchy dzięki podstawowej wiedzy z arytmetyki i geometrii byli w stanie budować konstrukcje, gdzie obecnie większość budowlańców by się zesrała gdyby miała je odtworzyć. A różniczki to furtka do pojęcia obiektów dynamicznych. Kiedy w XVII wieku rachunek różniczkowy został w końcu sensownie opisany i ludzie nauczyli się z niego korzystać to zupełnym zbiegiem okoliczności w XVIII wieku nastąpiła rewolucja przemysłowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wydaje mi się, że próżno szukać takiego tytułu, a jeśli się już takowy pojawi to będzie popularnonaukowym produktem pod sprzedaż który będzie tylko próbował być tym co zakłada.

Podejrzewam, że taka praca powinna być dziełem wielu autorów, z różnych dziedzin, którzy wiedzieli by co jest najistotniejsze, a w dodatku potrafili to skompresować do minimum. Jestem ciekaw jak gruba byłaby to pozycja i ile pokoleń trwałby powrót do obecnego stanu zupelnie od zera,
@seeksoul: Te pastuchy dzięki podstawowej wiedzy z arytmetyki i geometrii byli w stanie budować konstrukcje, gdzie obecnie większość budowlańców by się zesrała gdyby miała je odtworzyć.


@Hrabia_Horeszko: nikt by się nie zesrał, te konstrukcje z dzisiejszą wiedzą to żadne wyzwanie. Problem stanowi po prostu koszt i sensowność takiej realizacji - kiedyś na to nie zwracano uwagi, budowano monumentalne konstrukcje latami, bez przejmowania się materiałem czy siłą roboczą.
To tak, jakbyś