Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mam ostatnio spory problem z decyzyjnością. Zaczęło się to od jakiegoś roku gdy musiałem podjąć ważne decyzję dotyczące studiów i pracy. Podjąłem pewne decyzję i okazały się błędne. Teraz boję się cokolwiek zrobić, ruszyć dalej. Nie sprawdził się mój pomysł na życie i zacząłem bardzo martwić się o swoją przyszłość. Teraz mam tak, że coś zrobie bo wydaje mi się to dobre, a zaraz po podjęciu tej decyzji przychodzą mi myśli po co to zrobiłem, dlaczego byłem taki głupi i tak dalej. Głównie chodzi tutaj o wybór pracy i ewentualnego kierunku rozwoju. Nie wiem co ze sobą zrobić bo powoli mnie to wykańcza. Przez całe życie byłem raczej człowiekiem powolnym i unikałem ryzyka, wszystko miałem pod kontrolą. Teraz jak wszedłem w dorosłe życie nagle zawalił mi się grunt pod nogami. Nie wiem już co ze sobą zrobić.

#psychologia #zalesie #depresja
  • 3
@Leotard00: Musisz podjąć jedną z najważniejszych decyzji w życiu. Wykonywany zawód determinuje sensowność pozostałych decyzji, kierunek rozwoju. Rozwijanie się po to, aby cała ta wiedza później okazałą się zbędna, a czas głównie zmarnowany, nie zachęca.
Z drugiej strony skąd masz wiedzieć, co chcesz robić? Skoro nigdzie nie uczą co można robić, gdzie i jak można pracować. Nie tłumaczą po co i dlaczego. Trzeba szukać, ale nie do końca wiadomo gdzie i