Wpis z mikrobloga

Hej, czy da się jakoś naprawić płytę z uszkodzonym sektorem? Mam oryginalną grę Need For Speed: Underground z 2003 roku, chcąc się zabezpieczyć przed ewentualnym uszkodzeniem tej płyty stwierdziłem że zrobię obraz dysku w Daemon Tools Lite. No i chyba za późno się za to zabrałem ( ͡° ʖ̯ ͡°). Płyta potrzebuje mnóstwo czasu żeby ją windows wykrył, po czym nawet nie jestem w stanie uruchomić autorun.exe

Daemon wypluł następujący błąd:

Podczas odczytu natrafiono na uszkodzony sektor (nienaprawialny) (0)


Domyślnie nagrywam wszystko w formacie .iso i na najniższej prędkości.
Spróbowałem zrobić format .mdx i również wyskoczył błąd, tym razem naprawialny:

Podczas odczytu natrafiono na sektor z błędem ECC/EDC (naprawialny) (0)


Wizualnie płyty wyglądają dobrze (jak na prawie 20 lat). Da się coś z tym zrobić, czy mogę już pudełko postawić jako ozdobę? Dodam, że od razu spróbowałem to samo zrobić z inną grą, też prawie 20 letnią i tym razem poszło bez najmniejszego problemu.

Załączam niżej komunikaty z DTLite
#gry #plytycd #komputery #informatyka
Pobierz dolan03 - Hej, czy da się jakoś naprawić płytę z uszkodzonym sektorem? Mam oryginalną...
źródło: comment_1673042283wTBG0PPZcx1Zgb1kWHFxLQ.jpg
  • 10
Da się coś z tym zrobić, czy mogę już pudełko postawić jako ozdobę?


@dolan03: Znaczy tak czy siak jedynie do tego się nadaje ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kombinować zawsze można ale gdy bez problemu pobierzesz tą grę z neta szybciej niż się zainstaluje z płyty...
@dolan03 nie wiem jak to obecnie wygląda, ale może udaj się do zakładu, gdzie malują fronty. Mi gość spolerował kilka płyt, dzięki czemu można było je odtworzyć bezbłędów. Może sie to wydać głupie, ale piszę serio. Typ wypolerował mi płyty i one zaczęły działać. Nie wiem co to za pasta była, nie wiem nic. Znaczy to nie była pasta a takie mleczko, polerką na niskich obrotach i obficie lał zimną wodą chyba
@dolan03: Ogólnie dobry do zgrywania jest Alcohol 120%, i masz też tam opcję pomijania uszkodzonych segmentów, oraz przy pełnoprawnym napędzie zgrywanie płyt które mają zabezpieczenia antypirackie.