Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Od niedawna wylecieliśmy pierwszy raz z rodzinnych gniazdek z różową. Gotujemy na zmianę póki co najczęściej robie:
Spaghetti bolognese
Spaghetti carbonara
Pizzę
Cheeseburgery ( bułki kupne )
Pieczone ziemniaki w piekarniku
Wrapy z kurczakiem

Co polecacie jeszcze ogarnąć ? By było smacznie tanio i chociaż trochę zdrowo ? Co gotujecie na codzien ?
#gotujzwykopem #pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
  • 15
@niebadzogrem: jajecznice, zamiast miesa do pieczonych ziemniakow robie gzik(na jogurcie, a nie smietanie), duzo serkow wiejskich, omlety/nelsniki z twarogu i na to skyry. Generalnie duzo bialka, malo tluszczy i proste skladniki
Jeszcze tak na szybko to ryz na slodko np z jablkiem, cynamonem i twarogiem.
@niebadzogrem: leniwe/(pierogi leniwe), różne rzeczy z ziemniaków, placki itd. Naleśniki. Możesz zrobić falafel czy coś w tym stylu. Fish&Chips. Warzywa na patelnię i ryż, Cepeliny, placki z dyni/cukini

Brokuł z ryżem
Stir fry
Żurek
Gulasz i coś do tego
Rzeczy z pesto
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@niebadzogrem: ChilliConCarne, wątróbka, schabowe, ostatnio kupuje w promocji łopatke/karkówkę za 12.99 za KG. Kupujesz kilogram, kroisz w plasterki dusisz i jest mega. Mogę dać przepis ciągle to robię teraz. A fajny domowy obiad.

Jakieś chińskie jest łatwe do zrobienia, mleczko kokosowe, mieszanka, kurczak i baja.

Rosół mega prosta sprawa a można dużo mięsa dać.
@niebadzogrem zapiekanka to coś zapiekanego, a nie koniecznie pieczywo z serem o dodatkami. Przykładem zapiekanki jest np. lasagne.

Ja mogę od siebie polecić "polską chińszczyznę". Przepis u mnie w domu pojawił się jeszcze w latach 90 gdy szczytem "orientalności" było curry w proszku i sos sojowy.

Potrzeba w bliżej nieokreślonych ilościach:
- mięso z kurczaka (może być pierś, może być mięso z udek)
- marchewka
- pietruszka
- słodka papryka
- sos