Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Coś mi się kojarzy że była jakaś strona na której można było znaleźć tytuły filmów, które były odpowiednie dla każdej grupy wiekowej.
Nawet mogły to być normalne filmy fabularne ale bez żadnych scen przemocy, seksu itp

Kojarzy ktoś?

Albo przychodzą komuś do głowy tytułu filmów lub animacji które mogę z czystym sumieniem obejrzeć gdy obok jest półtoraroczny kaszojad i raz na jakiś czas skupi się chwilę na tv?

#film #dzieci #rodzice
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Katzenfutter: na netflixie też są bajki kategoryzowane jako dla każdego, ale po pierwsze są tam sceny do których mam wątpliwości, jak przemoc, jakieś niebezpieczne fikołki (pewnie przesadzam, bo dziecko inaczej to odbiera) a po drugie ja się przy tym nudzę XD
@jestem_legenda: z youtube kids to uważaj, bo wg mnie jest to syf jakich mało, ponadto lubią robić product placements. Może na początku taki 1,5 roczniak nie ogarnie co to jest, ale dzieci w tym wieku do około 5 lat, biorą bajki za część rzeczywistości, i cokolwiek pozwalasz mu oglądać, to jest to niejako wkładanie do głowy. Youtube kids ma duzo rzeczy, które nie są dla dzieci mimo tego, że są kierowane
@Katzenfutter: ostatnio była afera o patotresciach w polskim youtube kids.
Natomiast mój 6latek oglądał i podsłuchiwałam czasami, co ogląda.
Dużo video na temat gier, sporo na temat rozmaitych rzeczy do kupienia, potem znajdował je w sklepie i oczywiście CHCIAŁ.
Staramy się ograniczać videa o treści typu czołgi, wojna, walka, a to ciągle się mu pojawiało mimo blokowania całych kanałów.
My też mamy ostrą selekcję video i videa o tematyce gier, walk,