Wpis z mikrobloga

Polska niestety jest przesadnie tolerancja dla przedsiębiorczości i tak normą jest np. że przedsiębiorcy jeżdżą sobie samochodami osobowymi "na firmę" celem zwolnienia z podatku (dominująca ideologia neoliberalna głosi że trzeba pieniądze trzymać w ich kieszeniach, gdyż oni lepiej i mądrzej je wydadzą kierując gospodarką niż my pracownicy byśmy to zrobili).

Jednak nawet w Polsce jest jakiś jeszcze limit i zdarza się że cwaniaków których zazwyczaj bronią tacy jak #menzten #wipler czy #gwiazdowski i podsuwają im tego typu pomysły oraz bronią w sądach, to tacy są karani bo przeginają. Niestety bardzo lekko i nieadekwatnie.

Kierując się zapewne zasadą "kto nie ryzykuje ten nie pije szampana" oraz "chciwość motorem gospodarki" itp wolnorynkowe pitolenie patrzcie czego dokonał:

https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/8627663,porsche-911-rehabilitacja-pracownika-inwalida-sad-wyrok-gliwice.html

#antykapitalizm #kapitalizm #liberalizm #libertarianizm #wolnyrynek

Jaka kara powinna spotkać przedsiębiorcę:

  • symboliczna 3.1% (3)
  • nie niszcząca mu biznesu 5.2% (5)
  • żadna 41.2% (40)
  • dajmy mu drugą szansę 0% (0)
  • to nie był prawdziwy kapitalizm 6.2% (6)
  • następnym razem mu się uda 6.2% (6)
  • na stalinistyczne ciężkie roboty fizyczne z nim 38.1% (37)

Oddanych głosów: 97

  • 11
  • Odpowiedz
Tbh, po zwichnięcia łokcia ćwiczyłem zgodnie z wytycznymi rehabilitanta 3tygodnie i ograniczenia ruchu w stawie nie zmieniły mi się ani trochę.

Dopiero jak stwierdziłem że „chu… dam radę” i wziąłem do po-upier-dalania Toyotę MR2, znaczna cześć ograniczenia ruchowego zeszła - także Porsche 911 może również służyć do rehabilitacji. Wysoki sądzie, jesteście w błędzie :)
  • Odpowiedz
@M_xxx: twoje myślenie o przedsiębiorcach jest błędne. Polecam spędzić kilka dni z prawdziwym przedsiębiorcą iprzekonać się jak wiele problemów rozwiazują i ile kłód pod nogi rzuca im państwo. Ankieta jest bez sensu.
  • Odpowiedz
@M_xxx: to że firmie cofnęli zgodę na sfinansowanie zakupu z funduszu rehabilitacyjnego jest dość dotkliwą karą bo muszą to pokryć z pieniędzy firmowych jako że nawet jakby pracownik oddał ten samochód to już nie odzyskają kasy którą zapłacili
  • Odpowiedz
@darek-jg: hmm.. Powiedz mi czy dobrze rozumiem. Jeśli ukradnę pieniądze i zamówię sobie w związku z tym telewizor za taką kwotę, to muszę oddać pieniądze, czyli za karę muszę sam sobie jednak zapłacić za telewizor gdy przywiezie mi go kurier, a nie mogę zapłacić za ukradzione pieniądze. I to jest ta dotkliwa kara?
Takie: "chciałeś ukraść i cię przyłapaliśmy i nie damy ci ukraść i to jest dla ciebie kara sama
  • Odpowiedz
@M_xxx: oni nic nie ukradli, pierwotnie przecież dostali pozwolenie na wydanie tych pieniędzy na ten samochód i dopiero po kontroli skarbówki jakiś czas po fakcie okazało się że jednak nie powinni ich wydać na Porsche
  • Odpowiedz