Wpis z mikrobloga

a co takiego robią dzieciom na południu czego nie uświadczysz na północy?


@arnoldinho71:
1. Nizszy level edukacji
2. Brak perspektyw dla mlodych ludzi w tych krajach.
3. Brak dostepu do innowacyjnych zawodow czy pozycji pracy typu IT, szczegolnie Wlochy, a kariere jakos trzeba zaczac.
Porownuje ze Skandunawia i Beneluksem. Nie z Polska oczywiscie, bo my lecimy w dol we wszystkich mozliwych rankingach aktualnie przez rzady pospolstwa, ktore woli kase do lapy
@MG78: akurat Hiszpania to kraj idący w stronę drugiej Grecji nie wiązałbym z tym komuszym krajem przyszłości, jeśli chcesz zostać w Polsce to tanie mieszkania szukaj na Śląsku np. Gliwice są spoko, nawet z rządami PiS wygląda na to że Hiszpanie wyprzedzamy w poziomie zycia
@statystyczny_yt: Hiszpania i Grecja szły podobną drogą :D teraz Polska idzie śladem Grecji. Hiszpania jest trochę jak Kielce - dobrze się tu mieszka jak się tu nie pracuje albo pracuje się zdalnie dlatego w pierwszym wpisie pisałem jakby ktoś miał pracę zdalną to warto się tam rozejrzeć
@MG78: przy uop wchodzi opcja podatkowa, a czasami firmy nie pozwalaja bo np nie ma tam biura do rozliczen
do tego moze dojsc opcja wykluczenia jakis panstw (roznego rodzaju prawne aspekty)
u mnie jest opcja taka ze jak wyjezdzasz to hr prosi zeby pisac gdzie i na jak dlugo i ci powiedza czy mozna tam pracowac i jak dlugo
@srgs: Podatkowo to broń Boże się tam przenosić. Zdanie o polskim systemie podatkowym mam raczej niezbyt pozytywne, ale rezydencja hiszpańska podatkowa zdecydowanie nie ;d
@mateusz-zahorski: Znając podstawy angielskiego znasz angielski bardziej niż większość Hiszpanów. Ja nawet w informacji turystycznej ostatnio musiałem po hiszpańsku rozmawiać bo babeczka no habla ingles XD Zakupu lepiej nie robić na własną rękę tylko z kimś kto zna język i też pomoże sprawdzić umowę i wszystkie pierdoły aby w papierach było dobrze.

Jeśli chodzi o samo funkcjonowanie w Hiszpanii to są miasta, gdzie można funkcjonować jako ekspata bez języka hiszpańskiego ale