Wpis z mikrobloga

Elo. Jeżeli nie mam wystarczająco mobilności (bez ciężaru nie mogę głęboko kucnąć, bo lecę do tyłu, kolana mam ledwo na 90 stopni zgięte) podczas robienia przysiadów ze sztangą, to lepiej je na razie odpuścić i robić jakieś rozciągania, żeby poprawić mobilność i głębokość, czy robić siady tak jak mogę i dodatkowo pracować nad mobilnością?
#mikrokoksy
  • 8
@ledoux: Nie no wiem, że nie zawsze dupą do ziemi trzeba i tak dalej, ale nawet kucnąć nie mogę poprawnie, bo lecę do tyłu, dlatego się zastanawiam. I tak miałem plan robić siady i się rozciągać dodatkowo, tylko chciałem się jeszcze upewnić.
@ledoux: Kiedyś miałeś lepszy brzuch
@B0b0: Pracuj w domu nad siadami bez ciężaru i ogólnie nad posturą. Najlepiej przy lustrze, bez koszulki w krótkich spodenkach/slipach. Jak lecisz do tyłu to zastanawiające jest to czy nie robisz łuku, czyli czy twój kręgosłup nie wygląda podczas siadów jak odwrócone C (tzw. przeprost). Miej pewność, że brzuch jest nie tylko napięty ale też prosty.
@B0b0: @AnonimoweLwiatko: zadbaj o podstawy i sprobuj znalezc pozycje ktora bedzie dla ciebie optymalna, pamietaj o spietej dupie i brzuchu - reszta to szczegoly ktore nie beda miec wiekszego znaczenia

nigdy nie mialem lepszego brzucha
@B0b0: brzmi jak słaba mobilność w stawie skokowym i ogólnie niekorzystne dźwignie do przysiadów, ale bez filmu poglądowego ciężko coś więcej powiedzieć. Możesz spróbować robić goblet squaty, gdzie ciężar masz z przodu i łatwiej będzie zachować równowagę
@B0b0 Męczyłem się rok żeby ten przysiad naprawić. Robiłem te siady na pół gwizdka z talerzami pod piętami i to było bez sensu, to samo martwy - brak mobilności = nie da się poprawnie robić te ćwiczenia.
Co mi pomogło:
- Dwugłowe + dupa: rób hipthrusty ze sztangą z podparciem na ławce/boxie + RDL najniżej jak tylko możesz, dopóki ci się buttwink nie robi
- Odwodziciele/przywodziciele - oba ćwiczenia można na maszynie
Piks0n - @B0b0 Męczyłem się rok żeby ten przysiad naprawić. Robiłem te siady na pół g...

źródło: comment_1673118543o8nnhB9EIvbsXFbgKkwT5q.jpg

Pobierz