Wpis z mikrobloga

@adik3x: Za każdym zasranym razem mimo jednakowych proporcji mi wychodzi inaczej więc szukaj na YT są przepisy. Ja używam blendera zwykłego i do słoika składniki.
  • Odpowiedz
@Zabi96: mój ulubiony, jednak ostatnio równie dobrze mogłabym kanapkę octem posmarować i wyszło by na to samo.

U mnie mama od zawsze robi taki:
250 g oleju słonecznikowego
1 jajko, o temperaturze pokojowej
1 łyżeczka soku z cytryny, świeżo wyciśniętego
lub 1 łyżeczka octu
2 łyżeczki musztardy
2 szczypty pieprzu czarnego, mielonego
½ łyżeczki soli

My robimy w thermomixie ale pewnie zwykłym blenderem też można.
  • Odpowiedz
@Ziutek_Grabaz: bo to wyglada zawsze tak samo
Do wysokiego naczynia wbijamy jajko. Dodajemy musztardę i łyżkę soku z cytryny/octu. Miksujemy na wysokich obrotach miksera stopniowo wlewając olej (najlepiej mikser trzymać nieruchomo). Miksujemy przez kilka minut aż powstanie gęsta, puszysta konsystencja majonezu. Doprawiamy do smaku solą i pieprzem
  • Odpowiedz
@natlly22 :D w kuchni nic nigdy nie wygląda tak samo. Możesz mieć większe/mniejsze jajka. Inny krztałt naczynia. Mocniejszą/słabszą musztarde. Różne odmiany cytryn.
Każdy mikser ma inne obroty itd.
No ale o czym Ty chcesz rozmawiać jak używasz termomixa :D
  • Odpowiedz
@Ziutek_Grabaz: No i co że używam? Mogę ci wypisac jaką ja używam musztardę i ile moje jajko ma gramów. Średnice naczynia i kraj pochodzenia cytryny. I co pójdziesz do sklepu z centymetrem szukać tej która mi odpowiada?
  • Odpowiedz
Maille - Najlepsze musztardy a i majonez tez kapitalny. Rowniez polecam.


@leaving_meaning: Może stały obok najlepszych póki brand nie został sprzedany Unileverowi - chyba drugiej najbardziej syfiastej korporacji po Nestle. Sprawdź sobie skład i porównaj np. z Develeyem. Smak też zdecydowanie lepszy.
  • Odpowiedz