Wpis z mikrobloga

@Pipot: A po co mi SSD? Przy tej kwocie? Kiedy ja nie chce przekraczać jej na głupoty.

@cabis: Co rozumiesz po przez niepasowanie? Socket się zgadza. W innych konfiguracjach też widniała ta płyta główna. Jedynie czego nie jestem pewien to zasilacz, bo chyba będzie za słaby.
Socket się zgadza. W innych konfiguracjach też widniała ta płyta główna.


@Ruler: Nie zgadza. Proc Socket 1150, płyta Socket 1155 = to nie będzie działać. Zmień płytę na coś pod 1150.
Jedynie czego nie jestem pewien to zasilacz, bo chyba będzie za słaby.


@Ruler: Nie będzie za słaby, jest OK. Taki zestaw pociągnął by nawet zasilacz 500W np. Be Quiet! Pure Power L8 500W albo SilentiumPC Deus M1 550W. Co do płyty to proponuję np. MSI Z87-G43.
@Ruler: Nie tyle co o sam dolny zasilacz chodzi. Po prostu to co dajesz to jest pudlo w ktorym komp bedzie sie dusil, z przodu kawał litego plastiku przez które nie przejdzie powietrze etc.. Poszukaj obodowy Silentiuma albo Zalmana.
@Ruler: Teraz jest OK. Co do SSD to jednak radziłbym brać jakiś bo serio poprawia to komfort użytkowania komputera. Jeżeli budżet już więcej nie wytrzyma a domyślam się że nie chcesz słabszej grafiki to proponowałbym 8GB ramu (na dzień dzisiejszy nadal wystarczająca ilość) i jakiś tani SSD np. Kingston V300 60 GB.
@Ruler: Jak tak teraz patrze to bym wymienił karte graficzna z GTX 780 (1800zł +10% wydajności w porównaniu do 770) na GTX 770(1100zł) + SSD(350zł) i jeszcze przy tym zaoszczedzisz a taki SSD da Ci więcej radochy niż te 10% wiecej wydajności i -kasa w portfelu.