Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak myślicie, czy ściana żelbetowa 18cm dzieląca mnie i sąsiada odpowiednio będzie tłumić dźwięki? Zastanawiam się nad zakupem mieszkania, układ taki, że pokój graniczy z salonem sąsiada. W tym pokoju byśmy robili sypialnię. Za ścianą jest sąsiad, będzie miał tam salon. Zakładam, że w tej ścianie zrobimy trochę przerobek elektryki (tzn dołożymy gniazdka), zakładam, że po drugiej stornie ściany sąsiad też coś wkuwał w ścianę, no ale wiadomo że te bruzdy nie są jakieś bardzo głębokie. Przyjmuję, że na tej ścianie sąsiad da telewizor, więc śpię tuż za tą ścianą i mam z boku tv sąsiada. Zakładając, że nie robią jakichś dużych imprez czy nie puszczają muzyki na full tylko normalne użytkowanie i tv wiszący na ścianie, to czy to 18-20cm żelbet dobrze wytłumi dźwięki? Mieszkanie z rynku pierwotnego więc nie mogę nic sprawdzić czy pójść do sąsiada. Deweloper z tych w miarę normalnymi opiniami, zakładam, ze faktycznie będzie żelbet 18-20cm.

Przy okazji, czy robienie w ścianie nośnej żelbet kilku puszek na gniazdko + bruzd pod kable (musimy to zrobić ,fatalny układ gniazdek) plus zakladam ze sasiad robił to samo a nawet może wkuł klimę w tą ścianę - to czy to może naruszyć konstrukcje całego budynku, czy ściany? U nas będzie sporo ciągnięcia kabli , właściwie po szerokości całej ściany musi być bruzda, kilka puszek i jeszcze może na światła nad szafką nocną.

#nieruchomosci #mieszkania #remont #remontujzwykopem #mieszkaniedeweloperskie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63b6c14f3aff44a0fb1ab57f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 14
  • Odpowiedz
@Sebb521: wytłumi, mam u siebie 24cm silikatu między mieszkaniem swoim a sąsiada i go nie słyszę. Jedyne dźwięki jakie miałem w mieszkaniu to z pionów wentylacyjnych ale to już ogarnięte.
@lizak21: chodzenie to już w sensie z mieszkania nad tobą czy obok? Ja słyszałem tylko sąsiadów z góry, nigdy z boku. Może sąsiad u ciebie przerył ścianę.
  • Odpowiedz
LubieżnaKaczka: @thewickerman88 @Wychwalany
Tam na tej ścianie za mną jest też klimatyzator sąsiada. Wiem, bo tam byłem jakiś czas temu. Klimatyzator nie jest przy moim łóżku jakby tylko dalej więć o dźwięki z urządzenia się nie martwie. Ale nie widziałem tam maskownicy więc wrzucił to w tą ścianę na 80% chyba że jakoś inaczej to poprowadził ale wątpię - patrzylem na układ tego mieszkania na planie dewelopera. W sumie mogę dopytać,
  • Odpowiedz
@Wychwalany: dźwięki niosły się od jednego sąsiada tak że cały pion go słyszał, wszyscy mieli deweloperskie kratki (takie brzydkie wypukłe) a ten sąsiad sobie zmienił na tanią płaską. Daliśmy mu znać i wytłumił od swojej strony, mówił coś właśnie o jakimś tłumiku do wnętrza rury. Nie wiem czy go w końcu założył czy wymienił kratkę z powrotem na deweloperską ale zrobiło się cicho i nic od niego już nie słychać. A
  • Odpowiedz