Wpis z mikrobloga

Mieszkanie, które wynajmujemy, zastanawia mnie dlaczego wszystkie rachunki nadal przychodzą na nazwisko właściciela, który zmarł kilka lat temu. Obecnie płacimy je jego żyjącej córce, ale jego wyjaśnienie nie jest jasne i wydaje się, że ona sama nie do końca zna się na tym coś wspominała ze jest sprawa w sądzie odnośnie zachowku. Sprawdziłem księgi wieczyste i nadal widnieje tam nazwisko właściciela, który zmarł. Poniżej zamieszczam screen. Czy ktoś, kto orientuje się w tej sprawie, mógłby wyjaśnić mi o co chodzi?
#ksiegiwieczyste #ksiegi #nieruchomosci #mieszkanie #mieszkanie #blok
Tex999 - Mieszkanie, które wynajmujemy, zastanawia mnie dlaczego wszystkie rachunki n...

źródło: comment_16729223738axmBC66nC5ZFGjXPeVS73.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@Tex999: prawdopodobnie przy wykupie lokalu na własność skorzystano z bonifikaty i nie zostało to zdjęte (1999 termin konieczny do jej zachowania już minął). Z racji toczącego się postępowania spadkowego lub zachowku i mają na razie związane ręce co do przepisania mieszkania. Dziwi mnie tylko czas załatwiana tej sprawy (kilka lat).
  • Odpowiedz
Dziwi mnie tylko czas załatwiana tej sprawy (kilka lat).


@aresius: W Polsce dziwiło by mnie jakby to zajęło mniej. Rodzina się pewnie #!$%@? między sobą na grube działa, to może trwać latami.
  • Odpowiedz