Wpis z mikrobloga

poprzez eksterminację cywili?


@Emble: Ilość ofiar przewrotu majowego (~300 osób) to kropla w morzu tego, co zrobiła UPA na czele z Banderą.

Z kolei to ile Polaków zamordowała UPA (~60k) to kropla w morzu tego, co zrobiło ZSRR pod przywództwem Rosji (~500k + setki tysięcy wywiezionych) czy 3 Rzeszy (2,7mln).
@NoweWytyczne: Jakie ma to znaczenie? Zabójstwo z premedytacją jest zabójstwem z premedytacją. Nie ma dla mnie osobiście znaczenia czy pobudką do tego jest niepodległość narodu czy próba zdobycia większej władzy w kraju.
@NoweWytyczne: Jakie ma to znaczenie? Zabójstwo z premedytacją jest zabójstwem z premedytacją. Nie ma dla mnie osobiście znaczenia czy pobudką do tego jest niepodległość narodu czy próba zdobycia większej władzy w kraju.


Idąc Twoim tokiem myślenia, rozumiem że potępiasz dzisiejsza Ukrainę, która walczy z Rosją? Sam powiedziałeś, że zabójstwo to zabójstwo i jest tak samo godne potępienia. Więc rozumiem, że Ukraincy broniący się w Bahmucie to straszni zbrodniarze zabijający Rosjan (
Sam powiedziałeś, że zabójstwo to zabójstwo


@NoweWytyczne: Napisałem, że zabójstwo z premedytacją jest zabójstwem z premedytacją.
Co innego zabójstwo w samoobronie.

Nie mówię, że wszystko później było kolorowo, ale trzeba mieć pojęcie jakieś o tamtych czasach i zrozumienie, bo sytuacja Polski się troszkę różniła od tej dzisiaj.

Natomiast Bandera przeprowadzał zamachy nie na ludzi, którzy łoili batem Ukraińców, tylko na ludzi którzy dążyli do zgody polsko-ukraińskiej, zarówno na Polaków jak i
@krdk: usunąłem już bo stwierdziłem, że jednak nie chce mi się zaczynać tego tematu, ale odpiszę ci jeszcze xD

Ale dlaczego to jest słaby pretekst? Przecież trzeba stabilizacji i jakiegoś kierunku. Państwo dopiero co powstało po ponad 100 latach, czasy nie były spokojne jak dzisiaj, że możemy sobie pozwolić na taką prowizorkę.

No i już odsuńmy rzeczy złe, to Piłsudski ma duży wkład w wolność kraju, jego kształt i wygrane wojny.
Czyli jednak segregujemy zabójstwa na lepsze i gorsze?


@NoweWytyczne: Tak.

Premedytacja to nic innego jak celowe, odpowiednio wcześniej zaplanowane działanie.


@NoweWytyczne: Otóż za słownikiem, "premedytacja" to dokładne zaplanowanie i przygotowanie przestępstwa. Ukraina zabija rosjan bo to wcześniej zaplanowała. To rosja zaplanowała atak, a Ukraina działa w samoobronie.

Ale dlaczego to jest słaby pretekst? Przecież trzeba stabilizacji i jakiegoś kierunku. Państwo dopiero co powstało po ponad 100 latach, czasy nie były
@NoweWytyczne: @Narcyz_:

I żeby było jasne, zamysłem mojego posta było to, że pomniki Piłsudskiego w Polsce nie oznaczają, że Polacy pochwalają zamachy stanu.

Jak i pomniki Bandery na Ukrainie nie oznaczają że pochwalają oni ludobójstwo na Polakach.
Jak mi syn zacznie ćpać to jest to dobry pretekst żeby go zabić żeby było stabilniej w rodzinie? xd


@krdk: o jezu ale dałeś porównanie. Nie, ale pewnie zabrałbyś mu narkotyki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wkład w zbudowanie tożsamości narodowej Ukraińców.


jeśli ich tożsamość narodowa ma się opierać na takiej kreaturze, to może lepiej żeby jej nie było. I to też jest bzdura tak w ogóle, bo
jeśli ich tożsamość narodowa ma się opierać na takiej kreaturze


@Narcyz_: Jeśli chodzi o ichniejsze ruchy niepodległościowe to mają niestety tylko jego i Chmielnickiego ¯\_(ツ)_/¯
@krdk Dość zręcznie pominales punkt pierwszy w słowniku pwn, że premedytacja to "ułożenie planu jakiegoś działania, zwykle wbrew czyimś oczekiwaniom lub na czyjąś szkodę" (ʘʘ)

Jak najbardziej Ukraincy planując zasadzkę działają na szkodę Rosjan.