Wpis z mikrobloga

@Adams_GA: nie patyczkują się ci kontrahenci, że nawet kancelariom nie płacą xD
u mnie sprawa prosta, jest faktura, kontrahent nie zaprzecza, że ma te kwoty do zapłacenia, tylko nie płaci od dawna.

Teraz ktoś jeszcze mi podsyłał e-sąd, ale nie wiem czy się w to pchać, opinie podzielone ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Adams_GA: jak skomplikowane takie sprawy są, mam po prostu nieopłaconą fakturę, żadnych innych zawiłości. Czy rozprawa jest równoznaczna z wezwaniem powoda i pozwanego na rozprawę, czy raczej niewymaga stawienia? Oraz czy jest to czysto techniczną sprawą złożenie właściwego wniosku do właściwego sądu okręgowego, czy łatwo zrobić błędy formalne i utopić kasę?
@kossmann: trzeba umieć napisać pozew i spełnić wszystkie wymogi formalne, trzeba się tez znać na odpowiednich wnioskach dowodowych a przy fakturach jest kilka pomocnych. Nie wiadomo czy będzie rozprawa bo może się sprawa skończyć na nakazie. Rozprawa raczej wymaga stawienia się bo inaczej nie będziesz przesłuchany chyba ze są super mocne dowody i nie jest to potrzebne. No błąd formalny to właśnie już jeden zrobiłeś bo ta sprawa jest do sądu