Wpis z mikrobloga

Co myślicie o takich inicjatywach? Czy jest to wspieranie kobiet czy dyskryminacja mężczyzn ( ͡° ͜ʖ ͡°) ? Program jest skierowany wyłącznie do kobiet, więc mężczyźni oczywiście nie mogą w nim brać udziału.

Ja na to mam trochę #!$%@?, bo studia już skończyłem i bez żadnych programów wparcia zacząłem pracę w zawodzie jeszcze przed otrzymaniem papieru. Ciekaw jestem natomiast opinii innych w tym temacie.

#pieklokobiet #politechnika #politechnikaslaska #studia #studbaza #siemens
Pobierz Speedy - Co myślicie o takich inicjatywach? Czy jest to wspieranie kobiet czy dyskrym...
źródło: comment_1672861663dohm02dpzj5Qz9s0BDBkBO.jpg
  • 4
@Speedy: To ja podejdę do tego od innej strony.

Społeczeństwu powinno zależeć na tym, żeby jak najwięcej osób zdolnych do pracy w trudnych i skomplikowanych pracach inżynieryjnych wybrało te trudne i skomplikowane prace inżynieryjne i budowalo nam lepszą przyszłość.

A kto ma koleżankę inżyniera ten wie, że łatwo nie jest. Nie dlatego, że kobiety sobie nie radzą (bo te, które się dostały na polibudę RADZĄ SOBIE z matmą), tylko dlatego, że
@TheTostu: W sumie słuszna uwaga. Z tymi kucami z polibudy i seksistami, to ja sam bym nie chciał pracować, bo działają mi na nerwy pomimo tego, że jestem chłopem i paru takich było na roku na studiach xD.
@Speedy: Dyskryminacja. Byłem 2 lata temu na wydziale chemicznym na tej polibudzie i niespodzianka, większość studentów to kobiety. I jakoś nie widzę, żeby taki program wyrównawczy płci prowadzili w tym kierunku. Na wydziale budowniczym też widziałem, że z połowa osób to baby xD.

Jeszcze jakby serio te baby były dyskryminowane, ale one najzwyczajniej nie chcą iść na takie studia i tyle. No ale ciężko o logikę w państwie, gdzie na przymusowe