Wpis z mikrobloga

Postanowiłem, że oddam Radeona 6650xt na reklamację, z powodu piszczących cewek.
Pytałem MSI telefonicznie, mailowo; odpowiedzieli, żeby ws. gwarancji kontaktować się ze sklepem. Pewnie na serwisie zleją temat, ale chcę spróbować. Najwyżej karty przez miesiąc nie będę mieć.

Karta kupiona w media expert. Teraz pytanie: reklamacja czy rękojmia?
GPU piszczy poniżej 60 FPS, z włączonym Vsync
#kartygraficzne #pcmasterrace #komputery #mediaexpert
  • 16
@rafal-masny: Też mi się wydaje, że nie stwierdzą wady albo napiszą, że to cecha produktu.
Ale jak chcesz spróbować, to daj od razu rękojmię. Z tytułu rękojmi możesz zażądać wymiany produktu na nowy. Serwis może zaopiniować, że wymiana wymaga nadmiernych kosztów w stosunku do naprawy i zaproponują naprawę, ale warto spróbować. Może faktycznie z kartą jest coś nie tak a piszczące cewki są jedynie objawem jakiejś innej wady.
@Fido2801:
Szczerze, to nigdy nie korzystałem z rękojmi.
Wiem, że w rękojmi sprzedawca odpowiada za towar, a w gwarancji najczęściej producent.
Więc zapewne sklep wyśle GPU do serwisu MSI. Jeśli oni stwierdzą, że jest ok, mogę coś dalej zrobić w związku z tą rękojmią?
Elektronika elektroniką, ma prawo piszczeć, ale nie po to kupuje się kartę, żeby przysłuchiwać się dźwiękom pisku, który czasami, za przeproszeniem wkvrwia xD
Znalazłem jakiś wzór pisma ws. rękojmi i jest takie coś:

żądam
x wymiany towaru na nowy
x nieodpłatnej naprawy towaru
x obniżenia ceny towaru o kwotę ________złotych
x zwrotu gotówki, tj. odstępuję od umowy

Serio można żądać zwrotu gotówki? Ale to chyba w jakiś ekstremalnych warunkach? Bo za cewki, to wątpię, żeby przeszło ..
@rafal-masny: Od rękojmi możesz się odwołać. W przypadku gwarancji chyba nie istnieje żadna prawna forma odwoływania się. Dodatkowo jeśli dobrze uargumentujesz odwołanie, to sklep może pójść Ci na rękę w celu zatrzymania klienta, nawet pomimo tego, że serwis nie stwierdził wady. Tutaj sklep jest stroną w postępowaniu reklamacyjnym. Dodatkowo K. C. reguluje w jakiś sposób czas na otrzymanie odpowiedzi. Korzystając z gwarancji karta może spędzić w serwisie nawet i 2 miesiące
@rafal-masny: a jaki masz zasilacz? Zanim oddasz kartę na miesiąc to bym sprawdził u kogoś innego czy problem nadal występuje w innej konfiguracji.

Miałem kiedyś piszczące cewki w RX580 i po zmianie zasilacza ucichło do zera ( no dobra, minimalnie słychać w niektórych grach w menu jak wchodzi np. 400+ FPS)