Wpis z mikrobloga

@basic_error: 1400 kcal? jestes dziewczyną? jesli nie, to troche mało moim zdaniem, wejdz na jakis kalkulator zapotrzebowania kalorycznego i oblicz ile powinienes jesc zeby schudnac, przy zbyt niskich kaloriach, moze ci sie np. nastroj pozmieniać, albo zaczniesz podjadać, albo bedzesz zly, nie mial siły itp
@ZawzietyRobaczek: To jeśli o to chodzi to wynikało to z niewiedzy czym jest dieta keto w sumie. Nerki mogą być obciążone jeśli jako podstawy diety użyjesz białka, a nie tłuszczu, czyli nie będziesz robił prawidłowej diety keto. Jeśli nie masz problemów z nerkami obecnie i nie będziesz przesadzał z białkiem (zostaniesz na 1-1,5g białka na kilogram masy ciała) to nic Ci się z nerkami nie stanie.
Jeśli chodzi o wątrobę, to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ZawzietyRobaczek: upraszczając, jeśli cierpisz na kamicę nerkową lub usunięto Ci pęcherzyk żółciowy, to keto nie jest dla Ciebie. Podobnie ma się sprawa z osobami, które ze względów genetycznych mają zaburzenia lipidowe.
Jeśli chodzi o podwyższony poziom cholesterolu całkowitego u zdrowych osób, to informacje o jego szkodliwości na stan obecnych badań naukowych można włożyć między bajki. Liczą się trójglicerydy i stosunek HDL/LDL.
Niestety, w polskojęzycznej części Internetu nie znajdziesz zbyt wielu dobrych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ZawzietyRobaczek: jeśli dieta z niskim IG rozwiąże Twoje zdrowotne problemy, to świetnie. Trzymam za to kciuki.
Ja nikogo na dietę keto/lchf nie namawiam, bo i sam nie wiem jak długo na niej zostanę. Na chwilę obecną taki styl żywienia mi pasuje i smakuje.