Wpis z mikrobloga

Czesc Wykopki, jakis czas temu kupilem roccboxa i w koncu przyszedl czas na rozpakowanie i pierwsza pizze. Ale jako osoba zawsze mieszkajaca w bloku nie wpadlem na to ze butle gazowe maja rozne wejscia… no i skonczylem ze zwykla butla 11kg i wejsciem 27mm od strony palnika.

Jak to rozwiazaliscie? Wymienialiscie caly wezek czy tylko 27mm adapter?

Czy srednica tych wezykow jest kompatybilna z naszymi?

I czy da sie te wszystkie cuda kupic w zwyklym sklepie budowlanym czy trzeba szukac w sklepach specjalistycznych?

#pizza #piecdopizzy #goozney #roccbox
  • 8
@kolaszek: masz adapter do butli kompozytowych BP Click On, utnij go, kup adapter na zwykłe butle 37 mbar wrzuć do węża i ściśnij opaską zaciskową (metalową małą, nie #!$%@? trytytką) problem solved, nagrzewać, wrzucać placki ;)
@kolaszek: i redukcja może być potrzebna, dopytaj się, odpisywałem w locie wiec mogłem pominąć, nie mniej butle kompozytowe są lżejsze jak masz BP pod ręką to warto się zastanowić, 8 kg gazu to dużo gazu, jakieś 25h palenia piecyka przy użyciu 300g/h pewnie więcej nie łyknie.
@kolaszek: no i fajnie z ciekawości ile zapłaciłeś? Kompozyt fajny i lekki. Mam u siebie jedną lokalizacje do 20 km gdzie mógłbym je wymieniać, to mnie trochę ogranicza - jeśli nie będzie tam dostępnych, bo inaczej jeżdżenia w opór, a tak podjadę na stacje paliw i zacisne po cichu za kilkanaście złotych gazu do trójki i elo.
butla w castoramie 220, szczerze mowiac nie szukalem niczego tanszego bo zalezy mi zeby to odebrac dzisiaj.

Mam kilka punktow w mojej okolicy, mam nadzieje że gdzies te butle na pełną wymienie