Wpis z mikrobloga

Zmieniając chłodzenie CPU z podstawowego, które otrzymuje się w zestawie z AMD Ryzen 5 3600 na chłodzenie wodne wpłynę jakoś na zużycie zasilacza? Nie chcę strzelić wtopy przed zakupem, bo mam zasilacz 500W. Moje pytanie wynika z tego, że nie znam się na tym i wolałbym mieć jasną sprawę przed wydawaniem ok. tysiąca na polepszenie wydajności, bo procesor przykładowo przy gta 5 na ultra oscyluje w granicach 90-100 stopni.

#pc #komputery #pytanie
Pobierz cinek_420 - Zmieniając chłodzenie CPU z podstawowego, które otrzymuje się w zestawie ...
źródło: comment_1672821330J2iUWyyVgEATYhv11i9RbA.jpg
  • 6
@cinek_420:

bo procesor przykładowo przy gta 5 na ultra oscyluje w granicach 90-100 stopni.

Zmieniając chłodzenie CPU z podstawowego


Chłodzenie boxowe ryzena 5 3600 jest wystarczające do utrzymania bezpiecznych temperatur.
90-100 stopni i to podczas rozgrywki jest za wysokim wynikiem.

Sprawdziłbym w ogóle czy to chłodzenie jest sprawne i czy poprawnie zamontowane.
Dodatkowo można też sprawdzić jego czystość i jak dawno pasta temu pasta została zmieniona?

Przydało by się w takim
@cinek_420: jeśli pytasz o obciążenie zasilacza to nie, nie ma to zbytniego wpływu. No chyba że brałbyś jakieś wydumane chłodzenia oparte na np. ogniwie Peltiera, bo te to potrafią nawet trzycyfrowe wartości W pobierać. Ale takich chłodzeń to prawie nie ma na rynku. A dodatkowo, lepiej chłodzone układy (CPU, GPU, itp.) pobierają nieco mniej mocy, ale to też są niewielkie różnice.