Wpis z mikrobloga

81/1000 #1000filmow - ŁOWIENIE FILMÓW
#film #filmnawieczor

Blade Runner - Łowca Androidów

Czworo androidów porywa statek i przylatuje nielegalnie na Ziemię. Łowca androidów - Deckard - ma za zadanie znaleźć i wyeliminować wszystkie. Absolutnie klasyczne kino Ridleya Scotta, zakładam, że każdy widział nie raz. Film robił i nadal robi wrażenie nie tylko przez przedstawiony świat cyberpunka ale również historię zahaczającą o filozofię i kręcącą łezkę w oku...

Reżyseria: Ridley Scott Helikopter w ogniu, American Gangster, Gladiator, Hannibal, Black Rain
S-F, kryminał
IMDb: 8.1/10
https://www.imdb.com/title/tt0083658/
https://upflix.pl/film/zobacz/blade-runner-directors-cut-1992
WLADCA_MALP - 81/1000 #1000filmow - ŁOWIENIE FILMÓW
#film #filmnawieczor

Blade Ru...

źródło: comment_1672815289WT5DMd5VsnOuq8NXvv0RY9.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: @Hatespinner: Pierwszy raz obejrzałem rok temu. Może po opiniach i kultowości miałem za wysokie oczekiwania, ale to było jedno z największych filmowych rozczarowań, zawiodłem się pod każdym względem, może jedynie końcówka była klimatyczna.
Zastanawiam się, czy jest coś czego w tym nie dostrzegłem.
  • Odpowiedz
porównujesz go z czym, że się zawiodłeś?


@WLADCA_MALP: dobre pytanie :)
nie jestem filmowym wyjadaczem, ale też nie jestem nastoletnim fanem najnowszych filmów Marvela (z całym szacunkiem).

Przede wszystkim, z własnymi oczekiwaniami. Jeśli chodzi o film SF, przychodzi mi np. na myśl świetny film Gattaca, po którym miałem wielkie WOW, gdzie też akcji jest mało i zahacza o filozofię. Pewne wątki miał wspólne - wątek kryminalny, miłosny.
Tu już bardzo mocno
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: dlatego właśnie jestem zdziwiony. Zawsze jak oglądałem jakiś film uznawany za kultowy, nawet jeśli nie do końca mi się podobał, dostrzegałem czemu to jest faktycznie kultowy film i dlaczego tak wielu ludzi wysoko go ocenia.
BR to chyba jedyny wyjątek - za cholerę nie mogę dostrzec co się ludziom w nim podoba, jak dla mnie to wygląda na sentyment, bo film oglądali w dzieciństwie. Ale pewnie się mogę mylić.
  • Odpowiedz
@NieBendePrasowac: A nie wątpię, że znajdzie się pół miliona ludzi, którzy powiedzą, że BR to nic specjalnego, ale to niczego nie zmienia. BR zjada Gattacę na śniadanie. I to nie tylko patrząc na opinie krytyków filmowych (ale takich prawdziwych, a nie jakichś gryzipiórków z Filmwebu), ale też biorąc pod uwagę wszystko co można ocenić samodzielnie - soundtrack, efekty, grę aktorską. To dwie inne ligi. Tak jakby porównywać grę na bramce Szczęsnego
  • Odpowiedz
opinie krytyków filmowych (ale takich prawdziwych, a nie jakichś gryzipiórków z Filmwebu)


@Hatespinner: z ciekawości popatrzę, ale co masz na myśli "prawdziwych"? Brzmi to tak jakby ci prawdziwi to tacy co uwielbiają BR z notą 10/10 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak możesz to daj ze dwa nazwiska

soundtrack, efekty, grę aktorską.

soundtrack może tak, ale że efekty czy gra aktorska? O kurde, grubo... Poza Rutgerem Hauerem byłem
  • Odpowiedz