Wpis z mikrobloga

Jakim ja jestem wielozadaniowym idiotą w #pracbaza

Stanowisko: specjalista ds. Sprzedaży

Moje zadania, które wykonuję/wykonywałem

1. Obsługa zamówień klientów (e-mail, telefon)
- klient sklada zamówienie na części do produktów, które produkujemy (coś jak serwis ASO samochodów). Muszę takie zamówienie stworzyć w dwóch systemach ERP, wysłać potwierdzenie klientowi i zlecić pakowanie magazynowi. Klienci z całego świata. Dosłownie. Europa, obie Ameryki, Azja (Tajwan, kraje Arabskie), Australia, część północna Afryki.
2. Wysyłka zamówień i obsługa całego procesu dostawy.
3. Tworzenie dokumentów WZ, CMR
4. Ściąganie potwierdzeń dostawy i dokumentacji eksportowej.
5. Wysyłanie naszych bazowych produktów (maszyny budowlane) do klientów - organizacja odbioru, kontakt ze spedycjami, cały proces dostawy.
6. Budowanie relacji z klientami - przy okazji zamówień, ogarniania spraw też pogadam, to dobrze wpływa na relacje.
7. Wystawianie faktur sprzedaży.
8. Słuchanie wysrywów pod moim adresem od księgowej, która jest wiecznie niezadowolona i mi ciśnie, gdy klienci piszą o mnie w superlatywach, więc mam dysonans.

To tak codziennie. W sumie jaki ze mnie spec od sprzedaży, jak ja nikomu nic nie sprzedaje. Bardziej ekspedient. No i ani słowa o logistyce.

No i od czasu do czasu
- Przyjmowanie klientów na "factory tour" , gdy szef sprzedaży nie może. (Klienci zagraniczni, ostatnio typ z Australii - włacznie z kolacją wieczorem.
- Organizacja imprez firmowych (ale w te święta to olałem)
- Udział w targach (w tym roku DE) - tam praca nad PR firmy.
- Inwentaryxacje

I pewnie jeszcze jakieś inne pomniejsze.

Płaca: 6200 Brutto /4500 netto.

Chyba za dużo... I #!$%@? nazwa stanowiska :/ W moim mieście oferują 3,5-5k brutto max. Nie ma gdzie uciec.

#korposiwat #oswiadczenie #boldupy #zalesie
  • 7
@ChickenDriver: to tylko nazwa... Nazwij se stanowisko inaczej np sales menago, koorydnator sprzedaży, inż wsparcia sprzedaży. Jeden #!$%@?.
twoje stanowisko to dobra droga do stania się PH i zgarniania większego hajsu.