Wpis z mikrobloga

@7160: na fb już wyświetlały mi się reklamy o budowie schronu, ceny od 350k zł xD Widać szukają jeleni. Schron patrząc na nasza lokalizacje geopolityczna ma moim zdaniem bardzo małe znaczenie bo jak przyjdzie wojna to trzeba będzie #!$%@? a nie siedzieć i czekać aż Cię rusek dojedzie. Lepiej te kasę trzymać w różnych walutach metalach żeby jakby co mieć fundusze do użycia w innym kraju
jak przyjdzie wojna to trzeba będzie #!$%@? a nie siedzieć i czekać aż Cię rusek dojedzie

Jak jest wojna, to się #!$%@?.


@mamabijeatataniezyje: @bb89: i dokąd planujecie uciekać? Jako zasób mięsa armatniego dostaniecie zakaz opuszczania kraju, a z wystawionym nakazem aresztowania ściągną was z praktycznie dowolnego miejsca na świecie przy pierwszej kontroli dokumentów.
Jeśli liczycie że gdzieś indziej przyjmą was tak ochoczo jak my przyjmowaliśmy ukraińców to się grubo mylicie.
@misund: i co myslisz ze jak bedzie szla fala wroga (czy tez nasz zandarmeria xD) to nie zauwazy Twojego schronu? a jak bedziesz zdobywal zapasy? to nie jest takie proste i oczywiste
i co myslisz ze jak bedzie szla fala wroga (czy tez nasz zandarmeria xD) to nie zauwazy Twojego schronu?


@bb89: zauważą co najwyżej mało interesującą chatke w lesie, o ile wcześniej nie ugrzęzną po drodze.
Wiadomo że jak już mnie znajdą to będzie krucho, przeważnie jednak ofensywy idą na duże miasta i nie interesują ich chatki w lesie.

a jak bedziesz zdobywal zapasy?


@bb89: zapasy to się przygotowuje wcześniej. A
przemyśl, rozplanuj, zdobądź wiedzę, bo łatwo tu wtopić kasę jak się nie ma o tym pojęcia


@misund: Co masz na myśli? Bo pojęcia faktycznie nie mam.

nie nastąpi z dnia na dzień


@Viscop: Na Ukrainie też nikt się nie spodziewał.
Scenariusze moga być różne i pewnie nie przewidzisz. Nic nie stoi na przeszkodzie, by miec schron, ale w razie W, jeśli będzie możliwość, to uciec.
@7160: mało który budowlaniec ma o czymś takim pojęcie, bo to bardzo specyficzna nisza. A wystarczy, że pominiesz jakiś element np. odpowiednia izolacja od wody, nie sprawdzisz poziomu wód gruntowych albo źle zaprojektujesz wentylację i potem musisz kombinować.
Na początek chyba warto zacząć od filmików na yt, potem ewentualnie poszukać jakiejś fachowej literatury na ten temat.