Wpis z mikrobloga

Cześć, czy są tutaj jacyś specjaliści od #fotowoltaika którzy instalowali Licznik energii DTSU666 przy współpracy z bramką DTU-Pro? Podłączyłem wszystko zgodnie z instrukcją ale moje wykresy danych są jakieś dziwne. Miał ktoś z was podobny problem? Mam instalację w oparciu o mikrofalowniki które umieszczone są na dachu. Komunikują się radiowo z bramką Hoymails. Do bramki mam doprowadzony przewód (dwie żyły) który podłączony jest do licznika energii w szafce rozdzielczej (DTSU666). Przed licznikiem mam podłączony przewód z skrzynki energetycznej (Enea). Za licznikiem są punkty dostępowe (esy) równolegle połączone z przewodami które idą z dachu (panele - mikrofalowniki). Help ( ͡ ͜ʖ ͡)
Pobierz kratekk - Cześć, czy są tutaj jacyś specjaliści od #fotowoltaika którzy instalowali L...
źródło: comment_1672759510K5lumUX3jS5E11Xwt1DMC8.jpg
  • 7
DTSU666


@kratekk: Bo to jest szatański licznik - tam w środku siedzi mały diabeł i miesza w liczbach. Idź do księdza zapytać czy mógłby pokropić go wodą święconą, to wtedy zrobi się zwarcie i diabeł będzie musiał się ewakuować z niego bo prąd go pokopie (najczęściej jest to widoczne w formie dymu).
Po takim zabiegu powinna się zmienić ostatnia cyferka na tabliczce znamionowej (na plus albo na minus) - ważne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kratekk: mam innej firmy rozwiązanie. U mnie trzebabylo wskazać miejsce montażu, żeby wiedział czy ma dodawać czy odejmować. Prawdopodobnie ustawienie jest niezgodne z miejscem montażu.